Порошенко: «У Зеленського мають вибрати: або інтереси народу, або мрія Коломойського»

09:30, 21.03.2020
Порошенко: «У Зеленського мають вибрати: або інтереси народу, або мрія Коломойського»

Надзвичайний стан – арешти, цензура, конфіскації – навряд чи зупинить вірус, а от економіку – покладе остаточно, наголосив політик

П'ятий президент України Петро Порошенко звернувся до владної монобільшості щодо методів боротьби з епідемією коронавірусу в Україні  – зокрема, введення надзвичайного стану, який істотно здатен вплинути на економіку України.

 

Він наголосив, що Україні нині дуже важливо зберегти співпрацю з МВФ, умови якого не є обтяжливими для українців, а стосуються лише двох осіб – "президента і його давнього бізнес-партнера".

 

"Ця фінансово-киснева подушка дасть запас міцності. Фонд не висуває нині жодних обтяжливих умов для українців. Головна вимога МВФ стосується лише двох людей: особисто Президента і його давнього бізнес-партнера та покровителя. Ще восени минулого року Україна могла б дістати підтримку і не допустити падіння економіки, якби влада прийняла закон, що гарантував неповернення "ПриватБанку" його колишнім власникам", - .сказав Порошенко.

 

Також лідер "Євросолідарності" закликав владу утриматися від ухвалення сумнівних рішень, які викликають напругу в суспільстві.

 

"Настав, панове слуги, момент обирати між інтересами народу та мрією Коломойського про банк собі і дефолт – Україні. Уряд має негайно подати відповідний законопроект – і щоб без жодних наперстків. А Верховна Рада – на початку тижня провести позачергове засідання. Це не порада. Це – вимога", - наголосив Петро Порошенко.

 

 

На його думку, зараз той момент, коли на тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх і всі за одного.

 

"Надзвичайний стан – арешти, цензура, конфіскації – навряд чи вже зупинить вірус. А от економіку – покладе остаточно, доведе до стану клінічної смерті. І в нас урешті-решт забракне ресурсів на боротьбу з корона- та іншими вірусами, на зарплати, пенсії тощо. А влади у цього президента і так вдосталь – набагато більше, ніж у будь-кого з попередників",- пвдсумумував Порошенко.

 

"Європейська солідарність"виступає  за мораторій на внутрішньополітичну боротьбу.

 

"За те, щоби політики всі свої битви відклали на потім, коли здолаємо вірус. Але є зустрічна вимога до влади – утримуватися від ухвалення сумнівних рішень, які викликають поляризацію та напругу в суспільстві, розколюють його. На кшталт ідеї підживити дніпровською водою російські військові бази в Криму. Або протоколу про легітимізацію російської окупаційної влади на Донбасі, остаточне підписання якого намічене на 25 березня. Чи не з цим наміром пов’язаний той поспіх, з яким влада планує надзвичайний стан, та ще й з порушенням конституційної процедури його впровадження?", - наголосив лідер "ЄС".

 

Як повідомляла УМ, Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації у Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

 

В Україні запровадили карантин із 12 березня до 3 квітня щонайменше. Міста стали закривати всі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено.