Лідери «Великої сімки» вирішили «зміцнити діалог» з Москвою

14:39, 25.08.2019
Лідери «Великої сімки» вирішили «зміцнити діалог» з Москвою

(фото: facebook.com/G7)

На саміті G7 лідери "Групи семи" погодилися зміцнити діалог і координацію з Росією.
 
Про це повідомляє AFP з посиланням на дипломатичне джерело, передає "Європейська правда".
 
"Вони погодилися з ідеєю, що G7 зміцнить діалог і координацію з Росією щодо поточних криз, однак зазначили, що занадто рано повертати росіян за стіл", - повідомив співрозмовник.  
 
Зазначається, що лідери ухвалили таке рішення у суботу під час вечері, яка відкривала саміт G7.
 
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп хоче запросити Путіна на саміт G7 в якості гостя.
 
Раніше Трамп закликав повернути Росію до "Великої сімки", виключену в 2014 році за агресію в Україні та анексію Криму, проте країни-члени G7 виступили проти цього.
 
19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання повернення до формату "Великої вісімки" і нормалізації відносин між Росією та ЄС залежить від урегулювання ситуації на сході України.
 
20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що він би підтримав повернення Росії до "Великої сімки", якби хтось висловив таку пропозицію.
 
У свою чергу Німеччина та Велика Британія відкинули пропозицію президента США Дональда Трампа про повернення Росії до країн G8.
 
22 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що повернення Росії до складу "Великої сімки"   можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків. 
 
Також Зеленський зателефонував президенту Європейської ради Дональду Туску та закликав ЄC "виявити рішучу позицію стосовно неможливості повернення РФ до "Великої сімки" без усунення причин, через які Росію з неї було свого часу виключено".
 
У свою чергу Туск виступив категорично проти повернення Росії до складу "Великої сімки" та заявив, що вважає більш правильним "запросити Україну, як гостя, на наступну зустріч G7".
 
Як відомо, до складу G7 входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.