Угорщина ініціювала перегляд всіх програм підтримки України в НАТО

17:15, 25.05.2018
Угорщина ініціювала перегляд всіх програм підтримки України в НАТО

Новий уряд Орбана ухвалив рішення тиснути на Україну й надалі вже на першому засіданні.

Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг отримав офіційне звернення Угорщини про перегляд політики Альянсу що України.

 

Цей факт підтвердили у штаб-квартирі НАТО, передає "Європейська правда" в статті "Нова атака Угорщини: Віктор Орбан ініціював перегляд відносин НАТО з Україною" у п’ятницю.

 

Документ, що має назву "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

 

Розлогий документ був спрямований із Будапешта до керівництва Альянсу та до всіх держав-союзників. У ньому угорський уряд доводить, що "реформування України провалилося".

 

"Українська держава ослабла до тієї міри, що тепер вона не здатна виконувати свої базові зобов’язання, в тому числі забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління", - йдеться у документі.

 

Уряд Орбана також наголошує, що Україна не досягла успіху "попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги". Також у документі йдеться, що Україна "становить небезпеку для сусідів"

 

На цій підставі Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні.

 

"Щоби зберегти стабільність у регіоні на східному кордоні Альянсу, НАТО має адаптувати свою політику щодо України до цих нових обставин", - йдеться в документі.

 

При цьому звернення містить норму, яка нагадує шантаж. Будапешт готовий відмовиться від всіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму освітнього закону для національних меншин кран-членів НАТО (в тому числі – угорської меншини на Закарпатті).