Ірина Геращенко присоромила спостерігачку ОБСЄ за абревіатури «ДНР» і «ЛНР»

16:28, 04.01.2018
Ірина Геращенко присоромила спостерігачку ОБСЄ за абревіатури «ДНР» і «ЛНР»

Ірина Геращенко під час звільнення заручників в районі Горлівки, 27 грудня 2017 року. (Фото з ФБ-сторінки Ірини Геращенко)

Учасник переговорів у Мінську, перший віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко розповіла спостерігачеві місії ОБСЄ, як правильно називати окупантів Донбасу.

 

Про це Геращенко повідомила у Facebook  в четвер.

 

"В окупованій Горлівці, під час звільнення українських заручників, до мене підійшла представниця СММ ОБСЄ й запитала, скільки громадян, в свою чергу, було переміщено в ЛНР-ДНР. Я покликала українські ЗМІ і в їх присутності публічно звернула увагу цієї пані спостерігача, що вона має дотримуватися термінології Мінських угод, де окуповані території - це ОРДЛО і немає ніяких "ДНР- ЛНР"", - пише Геращенко.

 

За її словами, спостерігач зашарілася і вибачилася.

 

"Але це не питання лексики, а питання ставлення спостерігачів до цих територій, і воно має відповідати Мінським угодам, згідно яких Горлівка, Донецьк, Луганськ - це Україна!" - наголосила віце-спікер.

 

Також, за її словами, українська сторона у Мінську буде в першу чергу домовлятися про «звільнення всіх незаконно утримуваних з тюрем ОРДЛО», а також активізує  роботи з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

 

І додає, що українська сторона докладе всіх зусиль, аби друга хвиля звільнення заручників відбулася якнайшвидше.

 

"Готові в цьому питанні до серйозних компромісів. Сподіваємося, що позитив першої хвилі звільнення, важливий і для всіх учасників Мінських груп, і для нормандського формату, сприятиме й прискорить другу хвилю", - зазначає віце-спікер.

 

Пані Геращенко додала: "Також вже на першій зустрічі в Мінську я поставлю питання про підлітків, яких і досі утримують в донецькому СІЗО. На моє глибоке переконання, в рамках Мінських груп всі сторони, в т.ч. ОБСЄ, мають активно вимагати їх звільнення".

 

Раніше заступник міністра юстиції Денис Чернишов повідомив, що чергова зустріч всіх причетних до процесу можливого обміну українських заручників, які залишаються в полоні бойовиків ОРДЛО, запланована на п'ятницю, 5 січня.