ПАРЄ має визнати культурний геноцид українців з боку росії - Ткаченко

07:08, 24.03.2023
ПАРЄ має визнати культурний геноцид українців з боку росії - Ткаченко

Україна закликає ПАРЄ визнати, що росія вчиняє культурний геноцид.

Очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав ПАРЄ визнати росію країною, яка вчиняє культурний геноцид та арештувати активи "россотрудничества" і сприяти поверненню культурних цінностей в Україну.

 

Як інформує Україна молода, про це міністр повідомив в  Телеграмі.

 

«На сесії Комітету культури, науки, освіти й медіа ПАРЄ закликав організацію визнати російську федерацію країною, яка вчиняє культурний геноцид, арештувати активи філій «Россотрудничества», які займаються розповсюдженням кремлівських наративів, та сприяти у поверненні викрадених культурних цінностей в Україну», - написав він.

 

 

Ткаченко підкреслив, що підтвердженням культурного геноциду є "численні докази про злочини, зібрані українськими та міжнародними партнерами протягом 2014-2023 років". Очільник МКІП зауважив, що збереження культурної спадщини України - це інвестиція всього цивілізованого світу в майбутнє України.

 

«Цивілізований світ не повинен заплющувати очі на знищення культурної спадщини України, зокрема матеріальної та нематеріальної. Адже ця боротьба за спільну історію, спільну культуру, спільну спадщину»,- написав він.

 

 

Ткаченко подякував голові Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ Євгенії Кравчук за організацію слухань та зазначив, що очікує на резолюцію "Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру".

 

Як відомо, парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

 

Як повідомляла УМ, росіяни пограбували два найбільші музеї Херсонської області — Обласний краєзнавчий та Обласний художній імені Олексія Шовкуненка.Вкрали щонайменше 20 тисяч експонатів. Найбільше постраждав художній музей — колекцію світового й українського живопису XVII—XXI століть знищили на 80 відсотків.