Премію на Kharkiv MeetDocs Broadcast отримав Фільм пресофіцера «Азова», фото

13:44, 03.10.2022
Премію на Kharkiv MeetDocs Broadcast отримав Фільм пресофіцера «Азова», фото

Дмитро «Орест» Козацький та Юлія Гонтарук - отримали премію «За вклад у розвиток документалістики» на кінофестивалі Kharkiv MeetDocs «Останній день на Азовсталі» – за фільм. (Фото: Фейсбук Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs)

«Останній день на Азовсталі» – фільм Дмитра «Ореста» Козацького та Юлії Гонтарук, що увійшов до циклу «Фортеця Маріуполь» – отримав премію «За вклад у розвиток документалістики» на кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.

 

Як інформує УМ, про це 3 жовтня повідомляється на сторінці кінофестивалю у Фейсбуці.

 

«Лауреатом цьогорічної премії став фільм «Останній день на Азовсталі», що увійшов до циклу «Фортеця Маріуполь» режисерів Дмитра «Ореста» Козацького та Юлії Гонтарук, продюсерка Ivanna Khitsinska», - йдеться у повідомленні.

 

«Орест», голова преслужби полку «Азов», перебував на «Азовсталі» від початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного заводу, він зняв щемкий фільм-прощання.

 

 

Окрім того, премію Kharkiv MeetDocs отримало мистецьке об'єднання Babylon'13. Точкою відліку для засновників кінооб'єднання став Майдан Незалежності, де 2013 року жорстоко розігнали студентів. Відтоді команда Вавилон'13 створила понад 400 відеоробіт на важливі теми.

 

Премією також нагороджено і режисера Сергія Буковського. У доробку постановника - понад пів сотні документальних й ігрових фільмів. Спеціальні нагороди на Kharkiv MeetDocs отримали й журналісти - головна редакторка "Української Правди" Севгіль Мусаєва та головний редактор "ЦЕНЗОР.нет" і оглядач газети "Дзеркало Тижня" Юрій Бутусов.

 

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs цьогоріч проходить у столичному кінотеатрі "Жовтень" із 1 до 6 жовтня.

 

Як повідомляла УМ, Warsaw Film Festival 2022: до програми увійшли три українські фільми.