ЮНЕСКО оголосила збір коштів на реставрацію музею Сковороди

17:01, 23.09.2022
ЮНЕСКО оголосила збір коштів на реставрацію музею Сковороди

На відновлення музею Григорія Сковороди планується задіяти кошти з кількох джерел

Збір коштів на реставрацію музею Григорія Сковороди, що у Сковородинівці, був оголошений Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. 

 

Також ведуться перемовини з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією щодо допомоги з відновленням будівлі.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту в Харківську область.

 

«Ми планували минулого року в межах Програми «Велике будівництво» вже завершувати роботи по відновленню Сковородинівки до 300-річчя філософа. На жаль, зараз маємо зовсім іншу картину, але переконані, що до проєкту з великої реставрації ще повернемося», – сказав Олександр Ткаченко.

 

Окрім цього, 7,5 млн гривень спрямує на відновлення музею «Укрпошта» – гроші планують виручити від продажу поштового блоку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди».

 

Директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Наталія Мицай розповіла, що коли російська ракета влучила в будівлю музею, не було можливості рятувати експонати – будівля палала, як свічка.

 

«Десь близько опівночі я почула, як здригнулися стіни і двері мого будинку. Через декілька хвилин забігла моя донька і закричала, що горить музей. Уже коли приїхали рятувальники, вони винесли деякі експонати», – зазначила Наталія Мицай.

 

Як повідомив Міністр культури та інформаційної політики України, напередодні зими Харківщина буде однією з перших областей, де розпочнуться роботи з консервації об’єктів культури. Загалом в області пошкоджено 115 закладів культури, 32 культові споруди та понад 170 пам’яток культурної спадщини.

 

Нагадаємо, 6 травня ракета окупантів влучила в пам’ятку національного значення — меморіальний музей Григорія Сковороди, колишній будинок поміщика Андрія Ковалівського. 

 

Внаслідок обстрілу будівля повністю згоріла.

 

Як повідомляла УМ, Національний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині, знищений російськими окупантами – свідомий злочин російських загарбників.