Фільм Тараса Томенка «Терикони» відібрано до Берлінського кінофестивалю

16:10, 16.01.2022
Фільм Тараса Томенка «Терикони» відібрано до Берлінського кінофестивалю

Фільм «Терикони» розповідає історію про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре триває, незважаючи на війну. (facebook.com/taras.tomenko)

Документальний фільм українського кінорежисера Тараса Томенка "Терикони" відібрано до конкурсної програми 72-го Берлінського кінофестивалю.

 

Світова прем'єра створеної за підтримки Держкіно стрічки відбудеться у конкурсній секції Берлінале – «Generation Kplus», яка присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини за віком: Generation Kplus (діти) и Generation 14plus (підлітки).

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Держкіно у Фейсбуці.

 

У повідомленні Держкіно інформують, що стрічка розповідає історію про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре триває, незважаючи на війну.

 

Фільм «Терикони» – це місце, де відбувається дія, і водночас образ "відпрацьованих" і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

 

За сюжетом головна героїня стрічки – Настя. Їй 15 років. Вона проживає в маленькому шахтарському містечку Торецьк, що розташоване на Сході України та до цього часу знаходиться в "сірій зоні". Місто стоїть на лінії розмежування: це означає, що майже кожного дня воно знаходиться під обстрілами.

 

У Насті посттравматичний синдром. У 2015 році, в новорічну ніч, три снаряди ГРАД зруйнували її будинок. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться на відстані 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню російських військ.

 

В Держкіно вважають, що у подібній ситуації перебувають понад 10 000 дітей в Україні, які проживають у "сірій зоні" на Сході країни.

 

 

Режисер стрічки Тарас Томенко досліджує цю тему з початку війни на Донбасі.

 

Зазначається, що з 2014 року ним було зібрано безліч матеріалу та свідчень, які у 2017 році, після розмови із продюсером Volodymyr Filippov (ІнсайтМедіа), перетворились на проєкт "Терикони".

 

Окрім цього у 2021 році фільм "Терикони" став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз від телеканалу "Україна" у секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю.

 

Також зауважимо, що режисер Тарас Томенко вже має нагороду Best short film програми "Panorama" 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир".

 

Проєкт фільму "Терикони" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Виробництво ІнсайтМедіа за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Як раніше інформувала «УМ», спортивна драма «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня вийшла на онлайн-платформі Takflix.