Українці кінця ХІХ століття: Музей Гончара відкрив онлайн-виставку світлин
Онлайн - виставку сканкопій світлин кінця ХІХ – першої половини ХХ століть презентував Музей Івана Гончара зі свого архівного фонду на Проспекті Свободи у Львові. >>
Прем'єру стрічки про театр «Райдуга», в якому працюють актори з порушеннями слуху, заплановано на 2022 рік. (facebook.com/ukrainefilmagency)
Документальний повнометражний фільм-дебют режисера Романа Синчука «Звук Райдуги» знімають у Києві.
Прем'єру стрічки про театр «Райдуга», в якому працюють актори з порушеннями слуху, заплановано на 2022 рік.
Як інформує Україна молода, про це повідомило Держкіно.
Стрічка розповідає про київський театр міміки та жестів «Райдуга» – єдиний професійний в Україні театр, де актори, режисери та всі робітники сцени – люди з порушеннями слуху.
Фільм має показати складний процес роботи колективу та його життя за лаштунками.
Проєкт стрічки став одним із переможців 15-го пітчингу Держкіно.
Театр міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ – єдиний в Україні професійний театр, де працюють нечуючі та слабкочуючі артисти. Вважається, що у світі є всього три таких театри.
Театр «Райдуга» виступає не лише в Україні. Його актори брали участь і в міжнародних театральних фестивалях, стаючи переможцями в Іспанії, Словаччині, Німеччині, зокрема й серед звичайних театрів.
Він був заснований в Києві у 1969 році. Ідея створення професійного театру нечуючих належить голові Центрального правління Українського товариства глухих К.В. Філонку, а його натхненником, організатором та першим художнім керівником був нечуючий Ісаак Аронович Сапожников.
Театр неодноразово був на межі розформування, змінив не одне місце розташування, подолав шлях від підвалів до власної сцени, пережив пожежі, а в дев'яності залишився взагалі без приміщення.
Наразі у театру знову не найкращі часи: вистави відбуваються лише раз на місяць, а глядачів майже немає. Але колектив театру попри все регулярно збирається на репетиції та сподівається знов побачити повні зали.
З нагоди новорічно-різдвяних свят в театрі можна переглянути сімейну виставу «Добрий принц Ріке».
Як повідомляла «УМ», традиційний, вже ХХІІІ фестиваль вертепів «З Різдвом Христовим!» проведуть у Луцьку в неділю, 9 січня.
Онлайн - виставку сканкопій світлин кінця ХІХ – першої половини ХХ століть презентував Музей Івана Гончара зі свого архівного фонду на Проспекті Свободи у Львові. >>
До Дня вишиванки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького створили патріотичний фотопроєкт «Ми з України». >>
Уже 16 років поспіль у кожний третій четвер травня всюди, де живуть українці, влаштовують День вишиванки. >>
У Лос-Анджелесі українська кінострічка «Чому я живий» режисера Вілена Новака здобула Золоту відзнаку фестивалю HOLLYWOOD GOLD AWARDS. >>
Будинок культури в містечку Дергачі, що поблизу Харкова, російська артилерія бомбила двічі — 12 та 16 травня. >>
Культура важлива у питанні формування національної безпеки країни. Для інформаційного фронту вона — як наявність сучасного озброєння на полі спротиву повномасштабній воєнній агресії росії. Чи розуміють це українські чиновники і посадовці? >>