Майбутнє варто втілювати вже: які стрічки покажуть на 20-му фестивалі Docudays UA
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
Майстриня з Рівного Олена Медведева разом із вишитим власноруч фоліантом "Лісова пісня" Лесі Українки. (Фото школи фотографії «У фарватері істин»)
Письменниця, майстриня народної творчості і журналістка, а також авторка бренду «Креативна книга» Олена Медведева вишила власноруч книгу «Лісова пісня» до 150-річчя Лесі Українки.
Важить вишита книжка аж сім кілограмів!
Як повідомляє Україна молода, про це інформує засновник рівненської школи фотографії «У фарватері істин» Олександр Харват у Facebook.
Пан Харват також оприлюднив кілька світлин з фотосесії майстрині з Рівного і вишитого її руками фоліанту.
За словами пані Олени, вишити “Лісову пісню” Лесі Українки для неї означало відчути душу цього твору на дотик.
«Віч-на-віч із Лесиним словом я жила понад два роки, адже саме стільки тривала робота над книгою. На полотні відтворена без скорочення вся драма-феєрія, а це означає, що мені поталанило пережити велику радість – вишити власними руками 68 560 слів та знаків. Рукотворна книга Лесі Українки гаптована в техніці стебнівка. Її вага становить сім кілограмів. Висота книги – шістдесят сантиметрів», - розповідає пані Медведева.
У книзі розміщено сім ілюстрацій Софії Караффи-Корбут у виконанні рівненської художниці Наталії Серветник.
Обкладинка та кожна сторінка цього фоліанту оздоблені вишитим старовинним візерунком Великої Волині, який узятий із альбому Олени Пчілки “Український народний орнамент”.
«Тому це видання сміливо можна назвати тандемом-обіймами матері та доньки», - констатує письменниця і майстриня народної творчості Олена Медведєва.
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
Нещодавно харківський поет Борис Гриньов презентував свою поетичну книжку «Чорно-біла війна». >>
Ядерний шантаж світу — винахід не Путіна, а Хрущова. >>
Більше двадцяти квіткових інсталяцій у різних куточках столиці, які розповідають про героїв, українську унікальність та ідентичність створили працівники «Київзеленбуду». >>
Завершилося голосування, що проходило у застосунку «Київ Цифровий» щодо того, чиї бюсти хочуть бачити українці замість російських діячів культури на станції метро «Університет». >>
Мер столиці Віталій Кличко напередодні Дня Києва вручив Мистецьку премію «Київ» видатним діячам, які розвивають національну культуру та презентують її на світовому рівні. Ця нагорода є другою за престижністю після Шевченківської премії. Церемонія нагородження відбулася у МВЦ Музею історії Києва. >>