Світлана Щербатюк-Параджанова померла на 82-му році життя у Києві

14:12, 06.06.2020
Світлана Щербатюк-Параджанова померла на 82-му році життя у Києві

Світлана Щербатюк-Параджанова і Сергій Параджанов.

Дружина легендарного режисера Сергія Параджанова – Світлана Щербатюк-Параджанова померла на 82-му році життя у Києві у суботу, 6 червня.

 

Останні роки вона жила разом із сином Суреном Параджановим у власній квартирі на вулиці Пирогова, 2 в центрі столиці.

 

Як інформує «Україна молода», про смерть пані Світлани повідомив кінотеатр «Ліра» у Facebook.

 

«На жаль, змушені повідомити сумну звістку. Сьогодні, 6 червня 2020 року, відійшла у вічність Світлана Щербатюк - дружина Сергія Параджанова», - йдеться у дописі кінотеатру «Ліра».

 

У цей важкий день процитуємо кінознавицю Оксану Мусієнко, яка у публікації "Роздуми над книжкою "Сповідь" згадує про своє знайомство зі Світланою Іванівною:

 

"З нею я познайомилась, уже навчаючись в університеті. А потоваришували ми вже в інші часи, коли Сергій опинився за ґратами. Мені прикро, коли у примітках до видань, присвячених майстру, читаєш: "С. Щербатюк, колишня дружина Параджанова". Світлана ніколи не була "колишньою". Навіть коли вони офіційно розлучилися, вона залишилась для Сергія матір'ю його коханого сина Сурена. Та головне, її любов і підтримку він відчував усі роки ув'язнення. Може, без них він і не вижив би. Я про себе називала Світлану "декабристкою". Так, їй було що втрачати, коли вона відверто і неоднозначно заявила про те, що не збирається рвати стосунки з батьком свого сина. Вона втратила роботу в університеті, де викладала російську для іноземців, стала "невиїзною". Але вона не припинила листування з ув'язненим, не перестала передавати до зони посилки і, головне, битися в усі двері, щоб хоч якось полегшити долю Сергія".

 

Світла пам'ять Світлані...

 

Світлана Щербатюк-Параджанова народилася 5 вересня 1938 року. Донька працівників дипломатичних місій (зокрема, у Канаді). Заміж вийшла у 16 років, за фахом — перекладач, працювала, зокрема, викладачем російської мови для іноземців.

 

Про зйомки біографічної драми "Параджанов" читайте у матеріалі "УМ": "Повернення Параджанова".