Прощавай «калаш»: ЗСУ переходять на штурмові гвинтівки Bren 2 Sich
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Король Бельгії Філіп І. (Фото: AFP BBNews)
До короля Бельгії Філіпа звернулися десятки європейських депутатів з відкритим листом, у якому закликали його підтримати конфіскацію 250 мільярдів євро заморожених російських активів для допомоги Україні.
Як інформує УМ, про це стало відомо з відкритого листа латвійського євродепутата Ріхардса Кольса в соцмережі Х.
Звернення до короля Бельгії Філіпа щодо російських активів підписали близько 30 депутатів національних парламентів країн ЄС та Європарламенту. Зокрема, це представники країн Балтії, Польщі, Чехії, Франції, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Данії, Хорватії, також декілька угорських депутатів, словацька депутатка і кілька підписантів з України.
Автори звернення закликають короля Бельгії у цей "вирішальний для європейської безпеки момент" відкрито висловитися на підтримку конфіскації російських активів, розміщених у Бельгії, та якнайшвидшої передачі цих коштів Україні.
У листі наголошується на особливій ролі Бельгії, адже саме в цій країні зосереджено найбільшу частку заморожених активів держави, яка розв’язала загарбницьку війну в Європі, систематично порушує міжнародне право та вчиняє воєнні злочини.
"Тут є і юридичні підстави, і моральний імператив для дій. Міжнародне право визнає право держав конфіскувати активи агресора для компенсацій жертвам та фінансування відбудови. Прецеденти цього є", – підкреслюють євродепутати.
У листі наголошують, що рішення у цьому питанні є також випробуванням на європейську рішучість. "Бельгія може і має показати приклад, демонструючи, що європейські цінності – не пусті слова, а принципи із наслідками", – зазначають підписанти.
Ще одним аргументом наводять те, що подальше збереження санкцій під питанням через позицію окремих країн ЄС, а ухвалити рішення про чергове продовження потрібно буде вже у червні.
"Європа стоїть на небезпечному роздоріжжі…І наші партнери, і супротивники пильно придивляються до тріщин у рішучості Європи, і наслідки цього будуть ширшими, ніж лише у питанні України", – зазначають у листі.
"Закликаємо Вашу Величність публічно підтримати негайну легальну конфіскацію та передачу цих активів Україні, та заохотити уряд Бельгії до лідерства у цьому кроці на національному та європейському рівні. Бельгія може стати лідером, якого Європа потребує у ці непевні часи, перетворивши заморожені активи на відчутне джерело підтримки української оборони та відбудови", – підсумовують депутати.
Нагадаємо, що за даними FT, європейський мирний план передбачає використання росактивів як гарантії безпеки для України. Як стало відомо, у президента України Володимира Зеленського в рамках його поїздки на позачерговий саміт європейських лідерів у Брюсселі 6 березня запланована аудієнція з королем Бельгії.
Варто згадати цікавий сюжет з біографії короля Бельгії Філіпа І. У 1990 році під час «Революції на граніті» він - тоді ще принц - інкогніто перебував в Україні, в Києві, та відвідував Майдан Незалежності. Він сам згадував про це під час переговорів із Президентом України П.Порошенком у Брюсселі в листопаді 2017 року. За словами короля, він тоді відвідав місце проведення акцій протесту, а ночував у звичайній київській квартирі і «спав на підлозі».
Як повідомляла УМ, Царське «золото»: путін прагне розшукати росактиви із часів Романових.
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Дію «транспортного безвізу»Україна та Європейський Союз продовжили до кінця 2025 року. >>
Українська сторона вже визначила своє бачення тексту майбутньої угоди про надра: відсутність суперечностей між угодою і курсом України на вступ у ЄС – принципова позиція Києва. >>
Уряд нещодавно ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцезнаходження: в Україні, на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) чи за кордоном. >>
Про "давно заплановану" передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі поблизу Жешува, який є ключовим хабом допомоги Україні, оголосило Командування Сухопутних військ США в Європі й Африці. >>
Запуск освітньої платформи «Мрія» зі штучним інтелектом, гейміфікацією, оцінками «олівчиком» у телефоні для кожної школи відбудеться вже цього тижня. >>