Уряд припинить виплати ВПО, які купують житло, авто та мають 100 тис грн на рахунку

15:41, 28.08.2023
Уряд припинить виплати ВПО, які купують житло, авто та мають 100 тис грн на рахунку

Виплати скасують для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. (Фото з відкритих джерел)

Виплата урядом допомоги певним категоріям внутрішньо перемішених осіб (ВПО) буде припинена в Україні з 1 вересня 2023 року.

 

Про це нагадує Україна молода в понеділок.

 

Зокрема, згідно з постановою Кабміну «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», з першого дня осені допомогу продовжать виплачувати тим громадянам, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. А саме, з 1 вересня виплату буде припинено тим ВПО, які:

 

-  придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менш як 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

 

-  придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

 

-  мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн;

 

-  придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн;

 

-  мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім'ї.

 

Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, можливо оскаржити таке рішення органу соцзахисту або надати підтверджуючі документи та продовжувати отримувати виплати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воєнний стан. В Україні діють нові правила для ВПО та податки для ФОП