НБУ пропонує виплачувати зарплати та пенсії в безготівковій формі

11:16, 23.03.2020
НБУ пропонує виплачувати зарплати та пенсії в безготівковій формі

Українська банківська система змінила свою роботу через коронавірус та карантинні норми.

Національний банк пропонує перевести виплату зарплат, пенсій, субсидій та інші виплати в безготівкову форму для недопущення поширення нового коронавірусу. 

 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

 

"Готівка потенційно може бути носієм вірусу, а подорожі для отримання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій та інших грошових виплат - наражати вас на небезпеку", - йдеться у повідомленні.

 

У зв'язку з цим Національний банк звернувся до Кабінету міністрів та органів місцевого самоврядування щодо переведення всіх організацій, підприємств, фізичних осіб - на здійснення цих платежів виключно в безготівковій формі на банківські рахунки з відкритими для них банківськими картками.

 

Нагадуємо, з 17 березня Кабмін припинив роботу підприємств, діяльність яких передбачає приймання відвідувачів, щоб зупинити поширення коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає COVID-19.

 

Українська банківська система змінила свою роботу через коронавірус та карантинні норми.

 

ПриватБанк: у відділеннях встановлена додаткова санітарна година з 12:30 до 13:30, а їх робота у вихідні обмежена. Банк рекомендує клієнтам відділень чекати своєї черги на свіжому повітрі.

 

Ощадбанк ввів санітарну годину та додаткову дезінфекцію робочих місць. Банк визнав, що також має дефіцит готівкової іноземної валюти.

 

Для черг введені окремі правила: потрібно дочекатися своєї черги на вулиці, якщо у відділенні вже перебуває 3-5 відвідувачів; обробляти руки дезінфекційними засобами і не заходити в банк в хворобливому стані.

 

Укрексімбанк запровадив технічні перерви для санітарної обробки приміщень. Банк продає валюту лише для безготівкових операцій: пролонгація депозитів; купівля валюти для розміщення депозиту на 3 місяці і більше, або для поповнення поточних/карткових рахунків; переказ коштів в іноземній валюті на рахунки клієнтів.

 

Укргазбанк залишив працювати всі відділення у штатному режимі та без жодних обмежень для клієнтів. 

 

Райффайзен Банк Аваль: режим обслуговування за попереднім записом через Інформаційний центр банку.

 

Відділення працюють у містах з 10:00 до 16:00 з перервою 13.00-14.00, у районних центрах (менше 50 тис. населення) 9:00 до 15:00 з перервою 12.00-13.00. 

 

На період карантину банк призупинив продаж валюти в касах банку, рекомендує купівлю онлайн. Але в касі можна отримувати готівку зі своїх рахунків, значні суми необхідно буде замовити попередньо.

 

Альфа-Банк: тимчасово призупинено роботу відділень у суботу та  післяопераційних кас (клієнти банку зможуть проводити касові операції до 17:00 - ЕП).

 

Через відсутність постачання банкнот іноземної валюти в Україну, Альфа-Банк припинив продавати та видавати клієнтам готівкову валюту, але продовжив її купувати через каси. Фізособи можуть купити валюту онлайн. Видача готівкового долара з клієнтських рахунків (поточних, в тому числі карткових, депозитних, ощадних - ЕП) тимчасово припинена. Операції з готівковим євро і гривнею – без обмежень.

 

ПУМБ з 18 березня  тимчасово припинив розгляд нових заявок на оформлення кредитів готівкою та кредитних карток з метою зменшення кількості відвідувачів відділень та мінімізації контактів.

 

В зоні самообслуговування 24/7 може знаходитися лише 1 людина. 

 

Укрсиббанк з 17 березня ввів тимчасові обмеження на допустиму кількість одночасного перебування клієнтів в приміщенні відділень: від 3 до 5 осіб в залежності від розміру приміщення. З 18 березня всі відділення працюють з 10:00 до 16:00, перерва з 13:00 до 14:00, субота, неділя — вихідні дні.

 

ОТП Банк змінив з 17 березня по 3 квітня графік роботи відділень: робота з клієнтами з 09:00 до 17:00, операційна каса – з 9:30 до 16:00. Не працюватимуть денні каси подовженого дня та каси у післяопераційний час.

 

Креді Агріколь Банк у всіх відділеннях запровадив санітарну годину в період з 13:00 до 14:00 щоденно. На цей період відділення зачиняється для клієнтів, проводяться заходи з його дезінфекції, провітрювання, у відділеннях є санітайзери і введений контроль черги із очікуванням поза банком.