Зеленський хоче скасувати дотації для холдинга Юрія Косюка

14:21, 18.07.2019
Зеленський хоче скасувати дотації для холдинга Юрія Косюка

Юрій Косюк (фото: "Агрополіт")

Президент Володимир Зеленський пропонує правоохоронцям перевірити і порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих агрохолдингом "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка, і виплачених акціонером дивідендів.
 
Про це він сказав на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, передає "Інтерфакс-Україна".
 
"У 2017-2018 роках одному з найбільших агрохолдингів України "Миронівський хлібопродукт" із держбюджету було виділено майже 2,5 мільяарда гривень дотацій, так це називається. Насправді, він не потребує державної підтримки, тому що у нього є надприбутки і він щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам", - підкреслив Зеленський.
 
"Я хотів би звернутися до наших правоохоронних органів, до антикорупційних органів - а давайте перевіримо, якщо у нас є така інформація, суму цієї бюджетної допомоги і суму дивідендів, і порівняємо - може, і однакові суми отримаємо. Дуже цікава статистика", - додав він.
 
Юрій Косюк є одним з найбагатших людей України - у 2018 році "Forbes Україна" оцінив його статки в 900 мільйонів доларів США (6 місце у рейтингу). Свій капітал він заробив на аграрному бізнесі.
 
Косюк є власником ПАТ "Миронівський хлібопродукт" - це найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. На українському ринку МХП представлений торговими марками "Наша Ряба", "Легко", "Бащинский", "ФуаГра" тощо.
 
Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП.
 
У 2018 році компанії, пов'язані з Косюком, отримали майже 970 мільйонів гривень дотацій, а у 2017 році - 1,4 мільярда гривень.
 
З липня по грудень 2014 року Косюк обіймав посаду першого заступника глави Адміністрації президента.