Україна отримала транш МВФ у розмірі 1,4 мільярда доларів

10:51, 21.12.2018
Україна отримала транш МВФ у розмірі 1,4 мільярда доларів

МВФ перерахував частину траншу на підтримку України

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом у розмірі 1 мільярда спеціальних прав запозичень, це дорівнює близько 1,4 мільярда доларів.

Про це повідомляє Економічна правда.

Зазначається, що транш від МВФ був наданий на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ ухвалила 18 грудня 2018 року.

Нова програма SBA передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 мільярдів спеціальних прав запозичень (близько 3,9 мільярдів доларів) упродовж 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора і низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.

Як і очікувалося, продовження співпраці з Фондом також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування.

Нагадаємо, 18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі 750 млн доларів, що зі свого боку допоможе уряду залучити капітал на міжнародних ринках у 2019 році.