Пес Патрон потрапив під обстріл РСЗВ поблизу Балаклії

18:56, 08.07.2023
Пес Патрон потрапив під обстріл РСЗВ поблизу Балаклії

Пес Патрон під час роботи на Харківщині потрапив під обстріл

У Харківській області, в Ізюмському районі, біля Балаклії відомий піротехнік пес Патрон потрапив під ворожий обстріл із реактивної системи залпового вогню.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляється  на сторінці пса-сапера в Instagram.

 

«Місто досі зазнає ракетних ударів. Так було і коли ми перебували там. Я почув свист і гул, але подумав, що то мої керовано збираються підірвати вибухонебезпечні предмети. Та Михайло чомусь хутко мене переніс в укриття та накрив собою. Тоді я зрозумів, що це була ворожа ракета. Дуже близько. На жаль, тоді загинула одна людина та ще дев’ять були поранені. Я був в укритті, мене врятувала моя людина»,— сказано в дописі.

 

Начальник частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Чернігівській області Михайло Ільєв в ефірі національного марафону 8 липня розповів, що він разом із Патроном повернувся з ротації тиждень тому.

 

“Працювали на території Харківської області, допомагали колегам, місцевому населенню. Великий період дані населені пункти перебували в окупації і агресор для нас залишив дуже багато різноманітних “подарунків”, які перебувають в землі, в лісопосадках, у полях, у будівлях. Необхідно найшвидше очистити цю територію, щоб люди могли повертатися, відбудовуватися і жити нормальним життям”, — сказав Ільєв.

 

Він додав, що Патрон спеціалізується на протитанкових і протипіхотних мінах.

 

Він нам допомагає своїм надзвичайно розвинутим нюхом. Він вишукує і подає команду, а потім хлопці знешкоджують”, — додав Ільєв.

 

Як повідомляла УМ, пес Патрон, який є «співробітником» у ДСНС, отримав пам’ятні відзнаки одразу від двох ветеранських організацій США. Організації Veterans of Foreign Wars VFW та Bomb Techs Without Borders нагородили Патрона грамотою та бойовою монетою.