Відійшла у засвіти легендарна українська гімнастка Альбіна Дерюгіна

11:13, 29.03.2023
Відійшла у засвіти легендарна українська гімнастка Альбіна Дерюгіна

За роки роботи тренером (спочатку збірної СРСР, потім збірної України) Дерюгіна виховала низку олімпійських чемпіонок, чемпіонок світу та Європи. (Фото: Фейсбук НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team)

Легендарна українська гімнастка, заслужений тренер України Альбіна Дерюгіна померла на 92 році життя.

 

Як інформує УМ, про це 29 березня повідомив НОК України у Фейсбуці.

 

«Із сумом сповіщаємо, що на 92-му році життя зупинилося серце легенди світової художньої гімнастики, Героя України, члена Виконкому НОК України, заслуженого тренера України Альбіни Миколаївни Дерюгіної.

 

Альбіна Дерюгіна прийшла у художню гімнастику на зорі її зародження й вважається основоположницею цього виду спорту в Україні.

 

За роки роботи вона виховала не одне покоління гімнасток, які здобували олімпійські нагороди, перемагали на чемпіонатах світу та Європи, примножуючи спортивну славу України», - сказано в повідомлені НОК.

 

Вихованки Дерюгіної відомі у всьому світі.

 

В НОК відзначають, що школа Дерюгіної заклала міцний фундамент і дає змогу виводити на п'єдестал пошани нові таланти України.

 

Серед вихованок Дерюгіної її донька – Ірина Дерюгіна (абсолютна чемпіонка світу 1977 року), Олександра Тимошенко (олімпійська чемпіонка 1992 року), Оксана Скалдіна (бронзова олімпійська призерка 1992 року), Ганна Безсонова (бронзова олімпійська призерка і абсолютна чемпіонка світу 2007 року), Ганна Різатдінова (бронзова олімпійська призерка 2016 року).

 

Школа Дерюгіних – це 3 покоління. Ірина Дерюгіна відповідає за хореографію і костюми спортсменок, а внучка Ірина Блохіна – постановник номерів.

 

Як повідомляла УМ, Герой України Дмитро Павличко помер на 94 році життя.