В Україні зруйновані та пошкоджені росіянами майже 100 спортивних об'єктів

14:20, 15.06.2022
В Україні зруйновані та пошкоджені росіянами майже 100 спортивних об'єктів

Російська армія зруйнувала єдиний в Україні велокомплекс зі спеціалізованою трасою BMX у місті Лиман. (facebook.com/minmolodsport)

З початку повномасштабного вторгнення російські агресори знищили та пошкодили 94 об’єкти спортивної інфраструктури. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт у Фейсбуці. 
 
«Російські війська продовжують методично знищувати спортивну інфраструктуру. Здається, вони не можуть пробачити нам не тільки асфальт у селах, але й сучасні спорткомплекси у Волновасі, в Лимані, на Харківщині. Мінмолодьспорту продовжує вести сумну статистику. Росія вже зруйнувала та пошкодила 94 об’єкти спортивної інфраструктури. Завдано близько $130 млн збитків.
 
Окупанти «звільнили» нас від 63 спортивних комплексів, 9 басейнів, 3 льодових арен, 17 стадіонів, велокомплексу в Лимані.
Найбільше об’єктів (30) знищено на Донбасі, який Президент Володимир Зеленський визначив одним із пріоритетних для розвитку масового спорту і спорту вищих досягнень",— зазначив Вадим Гутцайт.
 
Він наголосив, що ворог зруйнував стадіон у Волновасі, стадіон «Металіст» на Харківщині, унікальний велотрек в Лимані, льодовий палац у Сєвєродонецьку, який був одним з найбільших в України.
 
Мішенню для ворожих снарядів стали «стратегічні об’єкти»: басейн «Нептун» у Маріуполі, Луганський обласний фізкультурний центр «Олімп» у Кремінній, спорткомплекс «Авангард» у Києві, Олімпійський навчально-спортивний центр у Чернігові, десятки інших об’єктів.
 
 
У рамках ініціативи Президента України #UNITED24 Мінмолодьспорту відкриває спецрахунок в НБУ для збору благодійних внесків. Він запрацює протягом декількох днів.
Усі кошти будуть направлені на відновлення спортивних споруд, закладів, установ, організацій сфери фізичної культури і спорту та на розвиток спортивної інфраструктури.
 
«А просто зараз – віримо в перемогу і підтримуємо ЗСУ. Ми обов’язково все відбудуємо, зробимо ще кращим, ніж було. Бо ми українці, ми на своїй землі, ми створюємо, а не нищимо», – написав Гутцайт.
 
Як повідомляла УМ, за два місяці війни рашисти знищили або пошкодили понад 250 об’єктів культури. Україна зараз потребує, щоб  міжнародна культурна спільнота допомогла у вирішенні питань відновлення та повернення культурних цінностей, які знищили або викрали окупанти з росії