Зміна пріоритетів Гешка

31.08.2007

Дональд Томас підкорив висоту 2,35 м з першої спроби. (Фото РЕЙТЕР.)

У середу календар змагань представників «королеви спорту» в Японії перетнув екватор. Найзапеклішою боротьба за медалі вийшла в секторі стрибунів у висоту, де місця на п'єдесталі атлети поділили лише за кількістю витрачених спроб. 23-річний Дональд Томас із Багамських островів, не помічений раніше в демонстрації видатних результатів, зумів стрибнути на 2,35 метра з першої ж спроби, хоча до цього витратив усі три на висоту 2,33.

26-річний росіянин Ярослав Рибаков, уродженець білоруського Могильова, взяв 2,35 з другого стрибка і додав до своєї колекції нагород уже третю срібну медаль чемпіонатів світу. Раніше такого ж успіху він досягав у Едмонтоні-2001 й Гельсінках-2005. Кіпріот Кіріакос Іоанну також підкорив 2,35 з другого разу, але, поки йшов до цієї висоти, витратив на три спроби більше за Рибакова.

Українські спортсмени позавчора відзначилися в одному фіналі з п'яти. У метанні диска 35-річна Олена Антонова показала свій кращий результат у цьому сезоні, але подібного звершення вистачило лише на шосте місце. Донеччанка Наталія Семенова стала тут восьмою серед 12 фіналісток. А беззаперечну перемогу здобула 39-річна (!) німкеня Франка Діч, яка запустила снаряд найдалі в першій же спробі. «Золото» Осаки для переможниці недавнього Кубка Європи, що відбувся в березні в Ялті, стало третім у кар'єрі.

Двох стрибків потрійним вистачило чемпіонці України Ользі Саладусі з Донецька, щоб виконати кваліфікаційний норматив (14,40 м). А от бронзова призерка Олімпійських ігор-2004 досвідчена Тетяна Терещук-Антипова не змогла пробитися до фіналу в бігу на 400 м із бар'єрами, хоча й показала свій кращий результат сезону (54,38 сек.).

Чемпіон світу в приміщенні на дистанції 1500 м Іван Гешко, котрий у нинішньому році тренувався за особливою програмою з прицілом на Олімпіаду-2008, в Японії залишився далеко від призерів у своїй улюбленій дисципліні. Тому 28-річний спортсмен країни вирішив заявитися на іншу середню дистанцію — 800 м, хоча раніше цього не планував і видатних результатів на ній не показував. Але буковинець передумав i на старт так i не вийшов.