НОВИНИ ПЛЮС

21.08.2007

Янукович летить у Москву

                Сьогодні Прем'єр-міністр Віктор Янукович вилітає до Москви, де візьме участь у відкритті авіасалону МАКС, повідомила «Українська правда» з посиланням на персональний сайт Януковича. Під час зустрічей з главою уряду РФ йтиметься про «співпрацю Росії та України в літакобудуванні, а також про питання, пов'язані з енергоносіями», сказано у повідомленні.

                Про робочу поїздку до Москви в такі терміни досі не повідомлялося. Раніше, нагадаємо, глава уряду прагнув побувати 20 серпня в Сочі і зустрітися там з прем'єром РФ Михайлом Фрадковим. Однак учора, як відомо, пан Янукович перебував з візитом на Чернігівщині. Політичні опоненти розцінювали візит Януковича до РФ як один з передвиборчих кроків Партії регіонів.

Комуністи — проти українців

                Членів Ради директорів Світового конгресу українців, які вчора в Донецьку покладали квіти до пам'ятника Шевченку, зустріли з півсотні пікетників, зорганізованих Компартією, сповіщає сайт «Остров». 20—21 серпня у Донецьку проходять збори ради директорів СКУ. Комуністи звинувачують зібрання у націоналізмі, спробі «поділити Україну на схід і захід», а також виступають проти визнання Голодомору 1932—33 років геноцидом українського народу.

БЮТ судитиметься з ЦВК за референдум

                Минулої п'ятниці Центрвиборчком відмовив Блоку Юлії Тимошенко у реєстрації ініціативних груп зі збору підписів для проведення конституційного референдуму водночас з виборами до ВР. Учора БЮТ почав оскарження у суді цього рішення ЦВК. Як повідомив УНІАН, Юлія Тимошенко заявила, що скарга розглядатиметься в Адміністративному окружному суді впродовж двох днів.

Осередок Кінаха — за «Нашу Україну»

                Волинський осередок Партії промисловців та підприємців заявив, що підтримуватиме на виборах блок «Наша Україна-Народна самооборона». Заяву підписали керівники районних і міських організацій партії, передав УНІАН.

Портфелізація МВС

                Кабінет Міністрів розширив регалії начальника Головного управління МВС України в АР Крим Анатолія Могильова: тепер він за сумісництвом буде ще й заступником міністра внутрішніх справ. Відтак, якщо підрахувати кількість «простих» заступників Цушка за інтернет-сайтом МВС, їх разом із Могильовим буде десять! У Цушка, крiм того, є троє перших заступників. Останнього з них, Федора Влада, як писала «УМ», було призначено минулого тижня.

 • Львовом — з колядою

  Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

 • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

  Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

 • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

  Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
  Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
  І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

 • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

  «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
  Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

 • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

  Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

 • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

  Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>