«Господи, помилуй нас!», — співають неповнолiтнi вихованці колоній, доки влада намагається покращити профілактику молодіжної злочинності

«Господи, помилуй нас!», — співають неповнолiтнi вихованці колоній, доки влада намагається покращити профілактику молодіжної злочинності

Це жах: в Україні близько десяти тисяч підлітків уже на практиці знайомі зі статтями Кримінального кодексу. За даними Держдепартаменту з питань виконання покарань, більше трьох тисяч неповнолітніх нині перебувають за гратами: 1,2 тисячі підлітків утримуються під вартою у СІЗО, очікуючи на вирок, а ще 2,1 тисячі вже відбувають покарання в 11 виховних установах України. До близько 7,4 тисячі застосовані покарання, не пов'язані з позбавленням волі — випробувальний термін та виправні чи громадські роботи.
Цього року «на малолєткє» — на 16 вiдсоткiв менше вихованців, ніж торік. Втім ці цифри не втішають ні виконавчу владу, ні громадські та правозахисні організації. Проблема існує й пов'язана вона не стільки зі сплесками злочинності в молодіжному середовищі, як iз прогалинами у законодавстві, «черствістю» суспільства та відсутністю цілеспрямованої культурно-виховної роботи з молоддю поза школою з боку державних інституцій. А коли діти належать самі собі, за їхнє «виховання» береться вулиця. На жаль, нещодавній «круглий стіл» щодо профілактики злочинності в молодіжному середовищі, проведений на базі Прилуцької виховної колонії різними державними інституціями, засвідчив лише одне: найближчим часом цієї проблеми не вирішити.

Смертельні відсотки

Смертельні відсотки

Позичаючи гроші, людина завжди ризикує. І не тільки тим, що їх можуть не віддати. Коли сума достатньо велика, бувають випадки, що боржникові дешевше вкоротити життя своєму благодійнику, аніж розрахуватись. Таке спостереження підтвердила трагедія, що нещодавно розігралась у місті Козятин на Вінниччині, де у складському приміщенні виявили труп місцевого підприємця Володимира Тарасюка з вогнепальною раною голови.

Всі статті рубрики