Медведчук вам суддя?

22.05.2007
Медведчук вам суддя?

Колаж Андрiя ГАЛОЧКIНА.

      За даними «УМ», лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук знову відновив свої впливи на велику політику. Наші джерела стверджують, що екс-глава Адміністрації Президента Кучми став головним правником коаліції і тепер відповідає за юридичний супровід у боротьбі зі стороною Президента та опозиції. Зважаючи на те, що в нинішній складній ситуації всі табори по-своєму намагаються апелювати до права і забезпечувати потрібні рішення судів, заняття юриста Медведчука — архіважливе. До того ж дозволяє йому діяти в затишній для себе атмосфері — негласно та непублічно.

      У ролі головного «кризового правника» Віктор Медведчук може сильно прислужитися коаліції. Він ще має вплив на суди, зокрема й на Конституційний. Саме до квоти лідера СДПУ(о) приписують двох скандальних суддів КС, яких Президент України звільняв із посад, — Валерія Пшеничного та Сюзанну Станік. Віктор Володимирович має зв'язки із Вищою радою юстиції. Ба більше, як писала «УМ», він намагався відстояти своє членство у ВРЮ через суди. Насамкінець, Медведчук має багаторічний досвід юридичної та законотворчої практики. Зокрема, є «автором» горезвісної політреформи.

      За своїм досвідом і розгалуженістю «мережі» Медведчук, звісно, прееважає Олену Лукаш — заступника міністра юстиції, котра починала свою політичну кар'єру адвокатом на боці Януковича у Верховному Суді в 2004 році. Пані Олена хоч і швидко росте як політик, проте вочевидь не впоралася з надмірним масивом роботи. Тут «сині» і згадали про Медведчука. І взагалі дивно, що в коаліції так довго не знаходили застосування знаменитого «кризового менеджера». Певне, боялися його амбітності та жорстокої напористості. Але коли запеклість боротьби сягає апогею, можна й ризикнути.

      Утім  ця інформація не дістала підтвердження у самій Соціал-демократичній партії (об'єднаній). Екс-нардеп Володимир Заєць сказав «УМ»: «Про це я не чув і жодної інформації не маю». А заступник голови СДПУ(о) Ігор Шурма порадив звернутися з цим питанням до самого Медведчука.

      Водночас пан Шурма зазначив: «Віктор Медведчук чи в активній політиці, чи поза нею завжди займав державницьку позицію. В нього є юридичний досвід і менеджерські здібності. Тому, якщо б із Партії регіонів звернулися до нього з проханням дати якусь оцінку тим речам, які відбуваються, ця людина не відмовилася б вчинити так, як вимагають державні інтереси».

      Зрештою, підтвердженням зближення СДПУ(о) та Партії регіонів є й той факт, що до складу робочої групи, яка веде переговори щодо дострокових виборів парламенту, ще минулого тижня ввели чільного есдека, екс-Президента Леоніда Кравчука.

      Хоча екс-нардеп Ігор Шурма зазначає, що твердження про зближення їхніх партій некоректне, бо «ми завжди займали одну і ту ж позицію щодо внутрішньої та зовнішньої політики», і «ніколи й не відходили від «Регіонів». Шурма також нагадує, що в нинішньому уряді працює двоє есдеків — перший заступник голови партії, «надзвичайник» Нестор Шуфрич і міністр соціальної політики Михайло Папієв.

      Хай там як, а плід дружби «регіоналів» та есдеків ми зможемо побачити вже найближчим часом — на дострокових виборах. Зокрема, вже згаданий нами Леонід Кравчук в інтерв'ю «5-му каналові» не виключив, що братиме участь у списку Партії регіонів. «Я міг би розглянути це питання в залежності від того, яка там моя роль, — зазначив пан Кравчук. — Є багато моментів. Щоб я був причетний, щоб хоча б одним оком подивитися на той список, з ким доведеться працювати». Аргументом на користь балотування за списком Партії регіонів (чи її блоку) Кравчук називає, зокрема, футбольні захоплення чільного «регіонала» Ріната Ахметова. Провідні есдеки, нагадаємо, — теж затяті футбольні фани.

      Варто нагадати, що ПР вела з СДПУ(о) переговори про виборчий блок і рік тому, перед парламентськими виборами. Однак тоді «регіонали» поставили попутникам дуже жорсткі вимоги. Вони відмовлялися формувати блок і закликали приєднуватися до списку на індивідуальній основі. Відтак блок під егідою есдеків «Не так!» пішов окремо і на чолі з Кравчуком не зміг подолати виборчий бар'єр.

      У коментарі «УМ» Володимир Заєць зазначив, що наразі питання про новий блок не на часі. «Відповідне рішення приймуть, коли треба, керівні органи партії, — сказав один із лідерів СДПУ(о), — і ми затвердимо форму співпраці. Яка точно це буде форма — я не беруся сказати. Але те, що ми будемо співпрацювати, це точно».

 • У Верховній Раді оголошено перерву

  Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>