ХРОНIКА

08.05.2007

Одиночний фінал Кубка J&S на грунтових кортах «Варшав'янка» у столиці Польщі розтягнувся на два дні. У неділю по обіді матч нашої першої ракетки Олени Бондаренко та першої ракетки світу Жустін Енен було перервано через дощ за рахунку 2:1 на користь бельгійки. Учора вона без особливих проблем довела свою перевагу.

Утім варшавський турнір не обійшовся без української тріумфаторки: Тетяна Перебийніс виграла парний розряд у дуеті з росіянкою Вірою Душевіною, обігравши у вирішальному поєдинку росіянок, сіяних під високим другим номером.

Турнір серії WTA у Варшаві (призовий фонд — 600 тис. доларів).

Одиночний розряд. Чвертьфінал: О.Бондаренко (Україна) — Вакуленко (Україна) — 6:2, 6:1. Півфінали: О.Бондаренко — Кузнецова (Росія, 3) — 6:2, 7:6; Енен (Бельгія, 1) — Янкович (Сербія, 4) — 7:5, 2:6, 6:4. Фінал: Енен — О.Бондаренко — 6:1, 6:3.

Парний розряд. Півфінали: Ліховцева/Весніна (Росія, 2) — О.Бондаренко/К.Бондаренко (Україна) — 6:3, 2:6, 10:5; Душевіна/Перебийніс (Росія/Україна) — Среботнік/Сантанджело (Хорватія/Iталiя) — 6:2; 6:4. Фінал: Душевіна/Перебийніс — Ліховцева/Весніна — 7:5, 3:6, 10:2.

Чемпіонат України. Чоловіча суперліга. «Плей-оф». Півфінал (серія до трьох перемог): «Азовмаш» — «Черкаські мавпи» — 74:64 (Ель-Амін (17), Ліщук (15 + 13 підбирань), Байрамович (15 + 8) — Джонсон (19), Гуртовий (18 + 7); серія — 1:0). Другий матч відбувся вчора ввечері також у Маріуполі.

За 9—13-те місця: «Львівська політехніка» — «Пульсар» — 83:81.

* * *

БК «Азовмаш» продовжив контракт із головним тренером команди, литовцем Рімасом Гірскісом ще на два роки.

* * *

Євроліга УЛЄБ. «Фінал чотирьох» (Афіни, Греція). Півфінали: ЦСКА (Москва, Росія) — «Унікаха» (Малага, Іспанія) — 62:50, «Панатинаїкос» (Афіни, Греція) — «Таугрес» (Віторія, Іспанія) — 67:53. Фінал: «Панатинаїкос» — ЦСКА — 93:91 (18:17, 28:19, 19:21, 28:34; Шишкаускас (20), Томашевич (16), Діамантидіс (15) — Папалукас (23), Смодіш (18), Ленгдон (16)).

Московським армійцям не вдалося вдруге поспіль виграти найсильніший клубний турнір Європи. Натомість грецького розігрувача ЦСКА Теодороса Папалукаса визнано найціннішим гравцем року в Євролізі.

* * *

НБА. «Плей-оф». Східна конференція. 1/8 фіналу (серії до чотирьох перемог): «Нью-Джерсі» — «Торонто» — 98:97 (серія — 4:2). 1/4 фіналу: «Детройт» — «Чикаго» — 95:69 (серія — 1:0), «Клівленд» — «Нью-Джерсi» — 81:77 (серія — 1:0). Західна конференція: 1/8 фіналу: «Х'юстон» — «Юта» — 99:103 (серія — 3:4). 1/4 фіналу: «Фінікс» — «Сан-Антоніо» — 106:111 (серія — 0:1).

* * *

Сайт NBA.com оприлюднив список із 83 гравців, які виставили свої кандидатури на драфт Національної баскетбольної асоціації. Серед них 25 баскетболістів — неамериканці, двоє — українці: Максим Івшин («Азовмаш») і Кирило Фесенко («Мавпи»). Росію представляють Микита Шабалкін і Артем Забєлін, Грузію — Манучар Маркоїшвілі.

Чемпіонат Європи серед юнаків (до 17 років; Бельгія). 2-й тур

Група А: Франція — Німеччина — 2:1, Іспанія — Україна — 3:1 (Камачо, 32; Фалкуйє, 62; Акіно, 69 — Шевчук, 80).     Турнірне становище: Іспанія — 6, Німеччина, Франція — 3, Україна — 0.

Група B: Бельгія — Англія — 1:1, Ісландія — Голландія — 0:3.

Турнірне становище: Голландія, Англія — 4, Бельгія — 2, Ісландія — 0.

Свій останній матч на Євро-2007 підопічні Юрія Калитвинцева проводили вчора ввечері. У разі перемоги над французами з чималим рахунком наші юні футболісти ще зберігали шанс на вихід до півфіналу (за умови поразки німців іспанським ровесникам). Але пiсля першого тайму було 0:1...

Пляжний футбол

Збірна України з пляжного футболу під керівництвом Віталія Шишова виграла Кубок Європи. Під час турніру, який відбувався в іспанській Таррагоні, наші хлопці перемогли збірні Італії (4:3), Швейцарії (5:4; хетр-трик — Юрій Головін), а у фіналі декласували команду Франції, яку тренує славнозвісний Ерік Кантона, — 3:0.

Кубок Європи був етапом підготовки до першості континенту, що стартує 28 червня у Греції.

НХЛ. «Плей-оф». 1/4 фіналу (серії до чотирьох перемог). Східна конференція: «Нью-Джерсі» — «Оттава» — 2:3 (серія — 1:4), «Баффало» — «Рейнджерс» — 2:1 ОТ (серія — 3:2), «Рейнджерс» — «Баффало» — 4:5 (серія — 2:4). Західна конференція: «Детройт» — «Сан-Хосе» — 4:1 (серія — 3:2).

Гандбол

Чоловіки. Фінали єврокубкових турнірів. Кубок ЄГФ. «Магдебург» (Німеччина) — «Сарагоса» (Іспанія) — 31:28 (перший матч — 30:30). Кубок кубків. «Адемар Леон» (Іспанія) — «Гамбург» (Німеччина) — 37:33 (24:28). Ліга чемпіонів: «Кіль» (Німеччина) — «Фленсбург» (Німеччина) — 29:27 (28:28). Усі три головні єврокубки виграли німецькі команди.

Бокс

Новим чемпіоном світу в категорії до 69,9 кг за версією WBC став американець Флойд Мейвезер, який у Лас-Вегасі провів 12-раундовий поєдинок з Оскаром Де Ла Хойєю. Двоє суддів віддали перевагу Мейвезеру — 116:112 і 115:113, один — Де Ла Хойї — 115:113. Після перемоги Флойд заявив, що закінчує спортивну кар'єру, впродовж якої провів 38 боїв і жодного разу не програв.

Дзюдо

На Суперкубку світу в Москві українські дзюдоїсти здобули дві медалі. Геннадiй Білодід став «срібним» у категорії до 73 кг, поступившись лише туркові Хуюзусу. А Тетяна Луснiкова виборола «бронзу» у вазі до 48 кг.