Хто знеструмив захист «Таврії»?

04.05.2007

У чому різниця між англійською прем'єр-лігою та українським чемпіонатом, окрім класу гравців, звісно? Відповідь дав минулий уїк-енд, коли лідери двох ліг, «МЮ» та «Динамо», поступаючись 0:2, виграли 4:2 на полі команд, які ведуть боротьбу за місце у Кубку УЄФА. Проте якщо на Туманному Альбіоні публіка просто насолодилася інтригуючим поєдинком, то в нас уже кілька днів уболівальники перебувають у полоні суцільних підозр. Яке суспільство — такий і футбол. Немає конкретних підстав стверджувати, що з окремими гравцями «Таврії» під час перерви (коли вони вигравали 2:0) «провели роботу», тому подаємо лише дві цитати двох різних за рангом кримчан, а висновки робіть самі.

Сiмферополець, очевидець матчу «наживо: «У другому таймі «Таврія», здавалося, зробила все, щоб програти. Хто бачив не лише те, що показує камера, той зрозуміє. Три захисники стояли поруч з одним киянином, замість того, щоб розібрати інших гравців. На свою половину поля при втраті м'яча поверталися пішки, та й то не всі, хоча до перерви «вдома» були усі одинадцять гравців моментально. Гусєв після перерви вільно володів правим флангом, і його ніхто ніби не бачив. Пізні заміни Фоменка... Усе виглядало сюрреалістично: гості до перерви — наче команда першої ліги, різка зміна ролей — з перших же хвилин другого тайму. Мені теж хотілося б, щоб усе це було випадковістю, аніж думати, що 20 тисяч уболівальників у той вечір були свідками поганої вистави».

А тепер наставник «Таврії» Михайло Фоменко: «Ми знову показали два різнi тайми. У першому була нормальна гра, а на другий — вийшли і загубилися. Одна справа, коли втрачається один-два виконавці, але коли випадає п'ять-шість чоловік, то замінити їх складно. Для мене деякі речі взагалі незрозумілі. Склалося таке враження, що кількох футболістів, які грають у захисті, взяли й «знеструмили». Можливо, так потрібно було? Я не знаю...».

Хай там як, але лідери зберегли паритет. «Шахтар» прогнозовано обіграв агресивну «Сталь» на її полі, а героєм став автор дубля Даріо Срна. Ця перемога для донеччан вийшла занадто дорогою, бо серйозної травми зазнав захисник збірної Дмитро Чигринський.

Не зміг утримати перевагу в матчі з «Карпатами» «Дніпро». Вочевидь далася взнаки відсутність лідера команди Сергія Назаренка, який відбував дискваліфікацію. А пенальті у свої ворота «привіз» голкіпер господарів Максим Старцев: у стрибку за нескладним верховим м'ячем він примудрився навмисно вдарити ногою в обличчя форварда львів'ян.

7 030 глядачів

Голи: Самодін, 10; Єзерський, 21 — Петрівський, 31; Батіста, 37 (пен.)

16. «Сталь» 24    5    5    14    20-28      20

Бомбардири: Гігіадзе («Кривбас») — 11, Гладкий (Харків») — 10.

А ТИМ ЧАСОМ...

Перша ліга. 29-й тур. «Львів» — «Динамо-2» — 1:1 , «Поділля» — «Нафтовик-Укрнафта» — 0:2, «Сталь» (Ддз) — «Оболонь» — 0:0, «Кримтеплиця» — «Закарпаття» — 2:0, «Спартак» (І-Ф) — «Волинь» — 4:2, «Геліос» — «Дніпро» (Ч) — 1:0, «Ігросервіс» — «Миколаїв» — 1:0, «Енергетик» — «Десна» — 3:2, «Борисфен» — «Олександрія» — -:+.

30-й тур. «Волинь» — «Геліос» — 2:1 (Донець, 46; Каракевич, 65 — Погорелов, 83; вилучення: Тарасенко, 59 («Г»)), «Закарпаття» — «Спартак» — 1:0 (Вітошинський, 11), «Оболонь» — «Кримтеплиця» — 2:1 (Онисько, 61; Комльонок, 77 — Леонов, 27), «Нафтовик» — «Сталь» — 1:0 (Куценко, 58; вилучення: Боргун, 72 («С»)), «Десна» — ЦСКА — 0:1 (Верхов, 45+3; вилучення: Гітченко, 71 (ЦСКА)), «Миколаїв» — «Енергетик» — 0:0, «Дніпро» — «ІгроСервіс» — 2:2 (Данченко, 7; Хромцов, 25 — Бобаль, 58, 90+3), «Олександрія» — «Львів» — 2:3 (Казанюк, 14 (пен.); Тарасенко, 72 — Гальчук, 29 (пен.); Теплий, 41; Мандзюк, 66).

Лідери: «Нафтовик» — 65 (29), « Закарпаття» — 64 (29), «Оболонь» — 58 (29), «Кримтеплиця» — 53 (28), «Енергетик» — 49 (28)...