ОРГАНИ ВЛАДИ

06.04.2007
Президент

      Учора Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Ніною Карпачовою. Вони обговорили політичну ситуацію. Глава держави вкотре сказав, що не має наміру скасовувати указ про розпуск ВР. «Я не призупиню указ, бо це буде ухиляння від виконання функціональних обов'язків», — зазначив Ющенко.

      Він наголосив, що цей документ було видано на противагу антиконституційним діям, вчиненим у Верховній Раді. Йдеться, зокрема, про формування коаліції на індивідуальній, а не фракційній основі. «Це пряме порушення прав людини, ключового, фундаментального права — права вибору», — зазначив Віктор Ющенко.

* * *

      Перед засіданням РНБО глава держави зустрівся з Генеральним прокурором Олександром Медведьком, а потім — із головою Держприкордонслужби Миколою Литвином та командувачем внутрішніх військ МВС Олександром Кіхтенком.

* * *

      Напередодні, в середу ввечері, на Банкову приходили 12 жінок-депутатів, які є членами коаліції. З цього приводу навіть склалося кумедне непорозуміння. Після зустрічі з главою держави «регіоналка» Тетяна Засуха заявила, що Президент погоджується сісти за стіл переговорів. Однак невдовзі прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова уточнила, що «Президент Віктор Ющенко залишається незмінним у своїй позиції».

Парламент

      Верховна Рада продовжує впиратися указові Президента. Учора вона прийняла звернення до керівників місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. «Верховна Рада звертає увагу місцевих органів влади і їх посадових осіб на те, що жоден незаконний указ не може замінити Конституцію і закони України», — йдеться у зверненні, яке підтримало 252 депутати.

* * *

      Напередодні парламент прийняв рішення, яке в разі необхідності миттєво дозволить скликати пленарне засідання Верховної Ради. За відповідну пропозицію в середу ввечері віддали голоси 264 депутати. «Дія постанови розповсюджується на ці дні, вихідні й наступний тиждень», — йдеться у постанові.

* * *

      Верховна Рада ухвалила постанову, якою висловила стурбованість планами розміщення в Україні системи протиракетної оборони США. Парламент зазначає, що плани розміщення на території України елементів американської системи ПРО загрожують національній безпеці країни і життю її населення, оскільки, за висновками фахівців, у такому разі не виключена можливість значної шкоди як жителям України, так і об'єктам народного господарства, включаючи атомні електростанції.

* * *

      Верховна Рада призначила головою Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту й туризму позафракційного депутата Олександра Волкова, перебіжчика з «Нашої України» до коаліції.

 • У Верховній Раді оголошено перерву

  Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>