У бегемотиків боліли животики...

У бегемотиків боліли животики...

«У тебе є щось від шлунка?» — таке запитання від когось із родичів, колег, друзів і просто знайомих я чую щонайменше раз на місяць. «Порадьте, будь ласка, щось від шлунка», — з таким проханням до працівників аптек по всій Україні щодня звертаються десятки людей. Але ж у кожного хворого, який хоче позбутися болю в животі, смоктання «під ложечкою», постійного відчуття нудоти чи важкості в шлунку, своя причина дискомфорту. Не можна вилікувати застарілу бактеріальну виразку банальними пігулками для пониження кислотності! Не можна прибрати ерозивну пляму зі слизової шлунка за допомогою мікстури для вгамування печії! Не існує універсального засобу, який би однаково підходив хворим на гастрит і виразку, коліт і рак шлунка! І горе тим, хто цього не розуміє...
Лікування «всліпу», без походу до лікаря, без обстеження і без встановлення точного діагнозу, як стверджують українські медики, нерідко тільки погіршує стан хворого. Знеболювальні препарати приглушують симптоми тієї ж виразки, хвороба прогресує, а бідаха навіть не здогадується, що в його нутрощах прогризає дірку підступна бактерія. А коли такий пацієнт зрештою потрапляє до лікаря, той може і не встигнути надати допомогу.

Ковтайте слину замість зонда

Ковтайте слину замість зонда

Над проблемою «комфортизації» дослідження шлунка й кишечнику сьогодні працюють вчені з різних країн. Є надія, що українці невдовзі зможуть заявити про вирішення цієї проблеми. Причому на якісь неприємні відчуття навіть натяку не буде. Адже захворювання шлунково-кишечного тракту діагностуватимуться за складом... слини.

Всі статті рубрики