Ірак на вулиці Прорізній

Ірак на вулиці Прорізній

Театральний режисер Джавад ель Есседі, добре знаний на міжнародних фестивалях у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, вже 25 років не був удома, в Іраку. Він тільки телефонує своїм рідним, інколи пише їм листи. На цей крок Джавад пішов добровільно. В його рідному місті Кербала за режиму Хусейна люди потерпали від злиднів, зростала злочинність, збільшувалася кількість неписьменних. «Як на Україні за комуністів, — каже Джавад. — Але в Іраку це продовжується й сьогодні. Буває таке, що люди мруть від голоду. А коли Ірак окупувала Америка, почали з'являтися на дорогах, під ганками трупи. Американські солдати гвалтують іракських жінок, убивають їхніх дітей. Море людей кинулося шукати порятунку за кордоном. Але, щоб отримати статус біженця, іракцям треба чекати іноді кілька років. Часто вони в неопалюваних підвалах хворіють на туберкульоз, помирають. У Корані сказано, що той, хто залишить свою батьківщину, буде покараний. Ми залишили свою батьківщину...»

Скромна привабливість класики: Большой театр. «Лебедине озеро»

Скромна привабливість класики: Большой театр. «Лебедине озеро»

Реноме Києва як міста з високою академічною культурою останнім часом починає відновлюватися, правда, винятково за рахунок гастролерів. Маріїнський театр iз Валерієм Гергієвим, Джессі Норман і Володимир Співаков, Большой театр, на січень заплановані гастролі Японського балету — у любителів класики нарешті з'явилися безпрограшні варіанти класу люкс. 20-21 грудня агентство «Едвайс» привозить до Києва знаковий російський балет «Лебедине озеро», а патронат посла Росії Віктора Черномирдіна і рамки Року Росії в Україні гарантують, що це не буде гала-концерт чи набір номерів, з якими любить виступати відновлена в трупі Большого Анастасія Волочкова, а повноцінний балет із зірками-солістами, декораціями Сімона Вірсаладзе, із театральними начальниками. Повноцінних балетних гастролей Большого театру не було в Києві 49 років — у 1954-му востаннє привозили сюди «Лебедине озеро» і «Бахчисарайський фонтан».

Книга, на якій так зручно спати

Книга, на якій так зручно спати

Цього понеділка в США відбулася презентація найбільшої у світі книги, повідомила агенція «Рейтер». Фоліант має розміри 1,52 на 2,13 метра і важить 59 кілограмів. Кошти випуску одного примірника книги становлять приблизно дві тисячі доларів, а на друк витрачається 3,8 літра друкарської фарби. Представник «Книги рекордів Гіннесса» підтвердив, що це видання вже зареєстроване як найбільша за розмірами книга світу. Попередній рекорд належав виданій ще у ХІХ столітті книзі Джона Одубона з орнітології «Птахи Америки», яка мала розміри 0,75 на 1,05 метра.

А ПРАВДА, ЩО...

А ПРАВДА, ЩО...

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

...Андрій Курков, Оксана Забужко і Олесь Ульяненко на Святого Миколая продаватимуть книжки в якійсь київській книгарні? Цю інформацію підтвердив ініціатор акції — письменник Андрій Курков.
...у письменниці Марії Матіос у грудні знову виходить книжка, шоста за три роки? Знаючи ситуацію на літературному ринку, у це мало віриться, але перевірити свіжу чутку, підслухану в середовищі видавців, ми взялися безпосередньо в пані Марії.

Всі статті рубрики