«Свято мєсто» заповнили «Кадети»

«Свято мєсто» заповнили «Кадети»

У той час коли студенти військового ліцею імені Івана Богуна супроводжують бали та мистецькі презентації, а пам'ятник Суворову й досі про всяк випадок стоїть на подвір'ї навчального закладу в центрі столиці незалежної держави, сусіди упевнено, майстерно і без зайвого пафосу з'являються у найкращий для підліткової аудиторії час (18.30) на каналі «1+1» із сорокасерійним серіалом «Кадети», розповідаючи захопливу історію про майбутніх «шляхетних офіцерів, цвіт нації, захисників Вітчизни, опору й гордість нашого суспільства», як читаємо у численних прес-релізах. У Росії серіал вже розпочав свій другий сезон на каналі «СТС» під назвою «Кадетство», адже для них — це не перша ластівка на аналогічну тематику. Росіяни пильніше дбають про патріотичне виховання молоді, тому вже мають двосерійну художню стрічку інших авторів із назвою «Кадети». Популярність у серіалу просто шалена. Охочих вступити до численних суворовських училищ у Росії неймовірно побільшало. Навіть у Чечні цього року з'явився кадетський корпус у Центорої, родовому поселенні чеченського прем'єр-міністра Рамзана Кадирова...

Шукайте фільми

Шукайте фільми

Одразу дві цікаві кіношні акції пройдуть наприкінці січня в Києві та інших містах країни: чотири дні французького кіно та січневі сеанси Future Shorts — найбільшої мережі показів короткометражних фільмів у Європі. Відкривають сезон 25—28 січня кінотеатр «Баттерфляй-Ультрамарин», 29 січня — 28 лютого кінотеатр «Жовтень», 26 січня — 1 лютого кінотеатр «БОМЕР» у Харкові і 2 лютого — «MASKI» в Одесі, які запрошують на черговий міні-фестиваль короткометражок від Future Shorts. Регулярні покази під такою назвою вiдбуваються кілька разів на місяць у десятках кінотеатрів і клубів Лондона, Парижа, Ліссабона, Брюсселя; Київ от уже майже рік теж є у цьому списку. Future Shorts діє як фільтр, відбираючи серед короткометражних фільмів оригінальні, винахідливі та, крім того, розважальні стрічки, намагаючись у своїх показах органічно відтворити якомога більше: від робіт відомих кінорежисерів до анімації на межі технічних можливостей, студентських робіт і домашнього експериментального відео.

Ювілей із резонансом

Ювілей із резонансом

Свій ювілей поетеса Ліна Костенко відзначила у березні 2005-го. Квіти, урочисті вечори, вітальні телеграми з найвищих владних кабінетів — її кругла дата стала явищем у мистецькому житті країни. Але була в тому ювілейному сценарії подія, резонанс від якої триває і досі. Йдеться про «круглий стіл» «Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних», що відбувся у березні 2005 року. «За мотивами» тієї конференції минулого вересня у видавництві «Прапор» накладом 50 тисяч екземплярів вийшла однойменна книга, у якій, окрім матеріалів «круглого столу», вміщено також кращі публікації ЗМІ, що вийшли до ювілею Ліни Костенко, а також повна бібліографія її творчості. Днями у Педагогічному університеті імені Драгоманова відбулася презентація цього видання.

Всі статті рубрики