16.01.2007

До основної сітки відкритого чемпіонату Австралії потрапило п'ятеро українок. Єдиною з наших дівчат, хто виборов це право у кваліфікації, стала Юлія Вакуленко. В останньому матчі відбору 23-річна уродженка Ялти здолала росіянку Павлюченкову — 3:6, 6:1, 6:1. Більше того, вчора у матчі першого кола вже основної сітки Вакуленко, котра посідає 118-й рядок рейтингу WTA, переграла 44-ту ракетку світу, ще одну представницю Росії Олену Ліховцеву — 6:0, 4:6, 6:3.

А от Юліана Федак свій дебютний матч на хардових кортах Мельбурна програла й вибула з турніру. У стартовому раунді тенісистка з Нової Каховки поступилася 17-річній Вікторії Азаренко (Білорусь) — 2:6, 7:5, 4:6.

Загалом у перший день першого в цьому році турніру серії «Великого шолома» свої матчі виграли всі сіяні у жінок, а в чоловіків поступилися лише Хосе Акасусо (Аргентина, 27) та Іван Любiчич (Хорватія, 4). Вони програли  в чотирьох партіях двом американцям, відповідно, Куеррі й Фішу.

Волейбол

Українська чоловіча суперліга. 8-й тур. «Локомотив» (Х) — «Локомотив» (Дн) — 3:0, 3:2; «Локомотив» (К) — «Азот-Спартак» — 1:3, 2:3; «Факел» — «Кримсода» — 1:3, 3:1. Матчі «Юр. академія» — «Азовсталь» перенесено на 27—28 січня.

Турнірне становище: «Локомотив» (Х) — 31, «Азот-Спартак» — 28, «Азовсталь» — 24 (14 матчів), «Кримсода» — 25, «Локомотив» (Дн) — 22, «Локомотив» (К) — 20, «Факел» — 20, «Юр. академія» — 16 (14).

Українець Сергій Лебідь виграв забіг на 4 км у шотландській столиці — Единбурзі. Шестиразовий чемпіон Європи вийшов з-за спин конкурентів за 200 м до фінішу й потужним ривком забезпечив собі перше місце. Для донеччанина цей успіх особливо приємний, оскільки йому вдалося взяти реванш у темношкірого британця Мо Фараха, який нещодавно перервав домінування Лебедя на чемпіонатах Старого світу.

* * *

У неділю в Києві втретє відбулася церемонія нагородження кращих легкоатлетів року. І серед чоловіків, і серед жінок поза конкуренцією були чемпіони світу-2006 — багатоборка Людмила Блонська з Броварів й бігун на середні дистанції Іван Гешко з Буковини.