Через п'ять років, як планують організатори унікального проекту, в передгір'ї Покутсько-Буковинських Карпат на площі 380 гектарів завершиться спорудження туристично-мистецького комплексу з сімома центрами — духовним, реабілітаційно-доброчинним, мистецьким, ремісничо-торговим, відпочинковим, спортивним та полонинським господарством. Усією цією багатогалузевою маєтністю завідуватиме святий Миколай, котрий постійно мешкатиме тут у просторому власному будинку площею 350 квадратних метрів, кошторисна вартість якого — близько одного мільйона гривень. Гуцульська дерев'яна церква з дзвіницею символізуватиме єднання всіх конфесій.
Після завершення будівельних та опоряджувальних робіт на тиждень-два у гості до святого Миколая зможуть приїхати діти з усієї України і навіть із-за кордону. На Косівщині вони ознайомляться з унікальними природними екосистемами, де збереглися реліктові види флори і фауни, звичаями та традиційною побутовою культурою гуцулів. І, звісно ж, поспілкуються із найщедрішим християнським святим. Хто не зможе прибути в маєток, замовлятиме подарунки за новою адресою, яка стане чинною з наступного року: «Україна. Карпати. Маєток святого Миколая».
Перший маєтковий об'єкт — дерев'яну каплицю на узліссі біля Черганівки — урочисто освятили минулої неділі владики трьох конфесій: греко-католицької, УАПЦ та УПЦ Київського патріархату. Цього ж дня близько сотні маленьких косівчан першими в Україні з рук святого Миколая отримали довгоочікувані подарунки. А їхніх батьків та гостей із різних регіонів України біля ватри вшанували гуцульським частуванням.
Детальніше про Маєток святого Миколая та ексклюзивне інтерв'ю з улюбленцем української дітвори — в найближчих номерах «України молодої».