«Вовки» стали схожі на зайців

19.12.2006

Дроздов виявився кращим за Джексона, але його «Київ» програв «Азовмашу». (Фото PHL.)

Уже впродовж кількох років золоті медалі чоловічої суперліги розігрують між собою маріупольський «Азовмаш» і «Київ», тому кожна зустріч суперників стає визначною подією. Минулої суботи у скромному столичному спорткомплексі «Меридіан», що може вмістити лише 800 глядачів, лідери українського баскетболу зійшлися в останньому турі першого кола.

Чемпіони України були в чудовому настрої після виходу до другого раунду Кубка Європи. Натомість кияни вилетіли з єврокубків та ще й втратили тренера. Замість Віктора Бережного ними тимчасово керував Віталій Лебединцев, а президент клубу Олександр Волков повідомив, що його телефон розривається від пропозицій агентів відомих фахівців. Наразі ж звітний матч продемонстрував, що «вовки» не оговталися від подій останніх днів, тоді як «Азовмаш» набрав гарної ходи.

У складі господарів уперше зіграв серб Саша Оцоколич, але за 10 хвилин отримав три фоли й двічі втрачав м'яч. Обоє тренерів задіяли по 11 гравців, у маріупольців відзначилися шестеро, у «Києва» — восьмеро. Три чверті двобою на майданчику точилася доволі рівна гра, лише в останній 10-хвилинці гості довели свою перевагу. Як виявилося, Лебединцев запропонував своїм хлопцям імпровізувати, що до певного часу давало результат, хоча кожен старався переважно на власну статистику. Підопічні Рімаса Гірскіса діяли більш строго, але награними комбінаціями схилили шальки терезів на свою користь. Попри перемогу «Азовмаша», лідерами на перерву пішли їхні основні конкуренти, для яких ця поразка стала першою у чемпіонаті.

Українська чоловіча суперліга. Матчі 12-го туру. «Київ» — «Азовмаш» — 62:76 (16:15, 12:18, 20:20, 14:23; Дроздов (14+9 підборів), Лукас (12), Печеров (9+13 підборів) — Ліаделіс (16), Ліщук, Байрамович (по 14), Ель-Амін (12)), «Львівська політехніка» — «Дніпро» — 80:89 (Лемік (19) — Кобзистий (26)), «Сумихімпром» — «Хімік» — 72:82 (Коженець (20) — Келлі (21)), «Черкаські мавпи» — «Пульсар» — 96:50 (Гуртовий (22) — Ковалевський (18)),

Турнірне становище після 12 матчів: «Київ» — 23, «Азовмаш» — 22, «Хімік» — 21, «Черкаські мавпи» — 20 (11), «Сумихімпром» — 20, «Миколаїв» — 18 (11), «Дніпро» — 18, «Кривбас-баскет» — 16 (11), «Будівельник» — 16, «Одеса» — 14 (11), «Пульсар» — 14, «Львівська політехніка», «Політехнік» — 13.