ЦИТАТИ ТИЖНЯ

17.11.2006

Роман Безсмертний, лідер фракції «Наша Україна»

— про отриману вказівку знімати краватку, сідати у штабний вагончик і заново починати партійну боротьбу «в низах»:

      — Чому я не зняв краватку? Якщо треба, я її зніму. Але наша біда в тому, що ми вміємо працювати без краваток, ми вміємо творити революції, але не вміємо в краватках працювати в кабінетах. Як тільки ми ввійшли в кабінети, ми пересварилися, створили конфлікти, які зруйнували майданну єдність.

(«Українська правда»)

 

Микола Катеринчук, екс-голова виконкому НСНУ

— про свою партійну та чоловічу орієнтацію:

      — Мені вже давно клеїли такий ідеологічний ярличок: мовляв, «Коля — Юлин». Але насправді я з тієї ідеологічної платформи, яка є основною в партії («Наша Україна»). Ніхто не лягає під Юлю.

(ICTV )

 

Віктор Янукович, Прем'єр-міністр України

— про своє ставлення до рішення з'їзду НСНУ щодо переходу в опозицію до уряду та потреби відставки Януковича:

      — Ми не чекали, що відповідь «Нашої України» буде такою жорсткою... Підстав [для відставки] сьогодні ніяких немає. Уряд у багатьох напрямках наводить порядок. А якщо ми почнемо обмінюватись такими люб'язностями, то я скажу, що ми повинні будемо дуже жорстко зайняти позицію... Тому я радив би [«Нашій Україні»] перед тим, як робити такий радикальний крок, переспати нічку з цією думкою. Мало — давайте дві або три подумаємо: а що це дасть країні?

(УТ-1)

 

Раїса Богатирьова, лідер фракції «Регіонів»

— про наміри скасувати конституційну реформу:

      — Позиція лідерів «Нашої України» щодо конституційної реформи — це заклик до узурпації влади, насильницької зміни конституційного ладу в Україні. «Команда війни», відправлена Президентом у відставку, знову намагається ініціювати громадянський конфлікт у хворому демократичному тілі держави і демонтувати тендітну стабільність. Сьогодні «любі друзі» хочуть реанімувати вулик з мертвими бджолами — свою політичну силу, яка втратила абсолютну більшість своїх виборців. Їм потрібен політичний реванш.

      Уже немає конституційної реформи — є Конституція України, за стабільність і непорушність якої ми повинні разом, як патріоти держави Україна, боротися. Президент як гарант дотримання Конституції має стати на її захист, провести дискусію — відкрито і прозоро, без нашої традиційної «дулі в кишені».

(прес-служба ПР)

 

Євген Кушнарьов, народний депутат від фракції «Регіонів»

— про імідж міністра внутрішніх справ під час його поїздки до столиці Росії:

      — Я подивився сюжет про Луценка в Москві і запросив би його в перукарню, тому що міністру, який представляє Україну, не зайвим було б щоранку зачісуватися.

(«Тоніс»)

 

Петро Порошенко, народний депутат від фракції «Наша Україна»

— про те, як він святкуватиме річницю Помаранчевої революції:

      — Я буду в Києві, на Майдані, з родиною, з однодумцями. Про що я мрію 22 листопада? Взяти пульверизатор і відновити затерті написи на Головпоштамті. Саме 22 листопада! Написи, які цинічно, вночі, таємно були кимсь стерті. Це — наша пам'ять, наша історія, яку я нікому не збираюся віддавати. (Насправді вони ще не стерті. — Ред.).

      А влаштовувати на Майдані пісні чи пляски — зараз не той настрій для цього. Хоча, я думаю, «круглі столи» — це теж не оптимальний варіант.

(«Українська правда»)

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>