Руслан принизив Антона

28.10.2006

Руслан Федотенко (лiворуч) i забиває, i б'є. (Фото РЕЙТЕР.)

У вчорашніх матчах чемпіонату НХЛ чудово проявили себе українські легіонери. «Тампа-Бей лайтнінг» на своєму майданчику розгромила чинного володаря Кубка Стенлі, «Кароліну» — 5:1. Першу шайбу в цій грі на 8-й хвилині закинув наш форвард Руслан Федотенко, і він же в третьому періоді своїм результативним пасом допоміг Венсану Лекавальє довести рахунок до 5:0. Загалом Федот провів на льоду 19 хвилин, кидав по воротах Кема Уорда аж сім разів і заробив один малий штраф.

Результативність Руслана цієї осені вражає: у дев’яти поєдинках він набрав уже 8 очок (4 голи і 4 передачі).

Натомість екс-киянин із «Кароліни», Антон Бабчук, відіграв проти «Тампи» майже 22 хвилини, відзначився лише одним вилученням і одним безрезультатним кидком. А героєм цієї зустрічі став канадський нападник «Блискавок» Мартін Сан-Луї, в активі якого аж три закинуті шайби.

У черговому дербі провінції Онтаріо команда зі столиці Канади — «Оттава» — розтрощила «Торонто» — 7:2. Але навіть у такому невдалому матчі нападник «Мейпл лівз» Олексій Понікаровський збагатив свою скарбничку за системою «гол+пас» — українець взяв участь як асистент у закинутій шайбі Дже-ффа О’Ніла, коли той скоротив відставання гостей до 3:2. Загалом за 15 хв. 30 сек. на льоду Понікаровський чотири рази турбував голкіпера «Сенаторів» Рея Емері й отримав коефіцієнт корисності «0». В 11 матчах поточної першості Понік заробив 6 очок (3+3).

І, нарешті, нинішній клуб колишнього киянина Олексія Житника — «Нью-Йорк айлендерз» — зустрічався з його колишньою командою, «Баффало». Підсумок — 3:0 на користь «Сейбрз». Причому для «Баффало» ця перемога стала десятою в десяти стартових матчах чемпіонату, й «Шаблі» таким чином повторили рекорд «Торонто», встановлений у сезоні 1993—94 років. Український захисник відбув на льоду майже 22 хвилини й відзначився лише двома кидками, корисність — «0».

Становище команд:

Східна конференція: «Баффало» — 20 очок (10 матчів), «Атланта» — 17 (11), «Монреаль» — 12 (9), «Нью-Джерсі» — 11 (10), «Торонто» — 11 (11), «Флорида» — 11 (12), «Піттсбург» — 10 (8), «Оттава», «Тампа-Бей» — 10 (9), «Кароліна» — 10 (11), «Айлендерз», «Рейнджерс» — 8 (9), «Бостон» — 5 (8), «Філадельфія» — 5 (9).

Західна конференція: «Даллас», «Міннесота», «Анахайм» — 16 (9), «Сан-Хосе» — 14 (11), «Ванкувер» — 13 (11), «Едмонтон» — 12 (10), «Нешвілл» — 11 (9), «Колорадо» — 10 (10), «Детройт» — 9 (9), «Сент-Луїс» — 8 (8), «Чикаго» — 8 (9), «Лос-Анджелес» — 8 (11), «Калгарі» — 7 (8), «Фінікс» — 6 (11), «Коламбус» — 5 (7).