«Тату, не бий професора Малевича по голові», —

«Тату, не бий професора Малевича по голові», —

Анатолiй Федірко 11 років тому довго і печально оплакував втрату галереї «Київ» у столиці — не просто як квадратні метри чи статус, а як полігон для неформатних акцій. Потім Федірко з Києва виселився — вдруге одружився, народився син, і художник перебрався в місто, де закопано його пуп, — Чернівці. У Чернівцях у 2004 році він відкрив скромну за квадратними метрами, але не за назвою FEDIRKO GALLERY, в якій за 2 роки зробив 32 арт-проекти. У FEDIRKO GALLERY виставлялися поляки, чехи, румуни, німці, українці, як, власне, і мало бути в мультикультурних Чернівцях, на європейському перехресті. Федірко «подарував» місту кілька модерних «пам'ятників» — рожеву меморіальну дошку собі, любимому, фанерний кольоровий пам'ятник професорові Малевичу, пам'ятник невідомому чернівчанину, дефлоруючи таким чином традиційний художній ландшафт Чернівців, надаючи йому сучасних протиріч, провокативності і неоднозначності.

Студенти на «Молодості» вже відстрілялися

Студенти на «Молодості» вже відстрілялися

Чотири дні «Молодості» минули, як один. До того ледь не щомиті доводилося заздрити Фігаро, який з митттєвою швидкістю пересувався у часі та просторі. «Молодість» цього року розташувалася на кількох майданчиках — «Баттерфляй-Ультрамарин», де відбуваються конкурсні покази та прес-конференції, кінотеатри «Жовтень» (тут дублюють конкурс, відбувають сеанси «Української панорами», «Німецького бульвару» тощо), «Київ» (ретроспектива Лукіно Вісконті), «Київська Русь» («Сучасне кіно Франції», «Фестиваль фестивалів»), Кіноклуб Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ретроспектива «Ігор Савченко та його учні»). Але оскільки «Молодість» — це фестиваль кінодебютів, то й особливу увагу логічно приділити саме першим спробам молодих.

Оксана Байрак претендує на «Оскар»

Оксана Байрак претендує на «Оскар»

Минулого тижня оголошено перелік стрічок-номінантів для висунення на премію «Оскар». У номінації «Найкращий іншомовний фільм» представлено шістдесят одну країну світу. Україну репрезентуватиме фільм Оксани Байрак «Аврора, або що наснилося сплячій красуні», від Росії номіновано «9-ту роту» Федора Бондарчука. Оскільки остання стрічка – українсько-російського виробництва, то цілком можна вважати, що ми представили на здобуття премії півтора фільма, а наші сусіди — лише половинку. Вперше свій фільм на здобуття премії подав Казахстан (стрічка «Кочівник» режисерів Сергія Бодрова-старшого, Івана Пассера і Талгата Теменова). А от гарячий фінський режисер Акі Каурісмякі несподівано для членів відбіркового комітету відкликав свою картину «Вогні в сутінках». Представники Американської кіноакадемії намагаються вмовити режисера змінити рішення.

Всі статті рубрики