Віктор Ющенко: Владі зручно мати феодальну армію у феодальному суспільстві

Віктор Ющенко: Владі зручно мати феодальну армію у феодальному суспільстві

Останні роки в Україні професійний день військових відзначають двічі: 23 лютого за «старим» радянським стилем та 6 грудня — за «новим». Можливо, не краща традиція згадувати про проблеми жінок у березні, дітей — на початку літа, а про вояків — узимку. Однак сьогодні проблеми людей у погонах значною мірою є проблемами загальнодержавними, адже вони безпосередньо стосуються мало не кожного громадянина України. Українці служать не лише на рідних просторах, а й у спекотному Іраку, європейському Косові та тропічній Сьєрра-Леоне. «Геній» полководця Леоніда Кучми вже тричі підштовхував свого носія до відправлення українських солдатів та офіцерів до африканської Ліберії. Поки що, на щастя, без результатів.
Про перспективи реформування української армії слідами її професійного свята наш кореспондент поспілкувався з Віктором Ющенком, лідером парламентської фракції «Наша Україна». Майже 30 років тому рядовий Ющенко служив у Прикордонних військах Радянської армії. Нині Віктор Андрійович — капітан запасу.

Чи потрібен Банковій зеківський досвід?

Чи потрібен Банковій зеківський досвід?

Народний депутат Володимир Стретович — голова Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією — зареєстрував у парламенті проект внесення змін до Закону «Про вибори Президента України» під №4418, в якому пропонує Верховній Раді переписати частину 5 статті 2 чинного виборчого закону. Ідея Стретовича вельми цікава: слід зробити так, щоб кандидатом у президенти не міг стати громадянин, який був засуджений, навіть у разі погашення та зняття судимості в установленому порядку. (У діючій редакції закону ця стаття передбачає можливість висуватися колишньому злочинцю на посаду глави держави у разі погашення та зняття судимості).

Всі статті рубрики