Поза фракцією, але не поза законом

20.09.2006
Поза фракцією, але не поза законом

Соцiалiсти голосують «за себе i за тих хлопцiв». (Фото Укрінформ.)

      Поки апологети євроінтеграційного курсу України, ті, хто свято вірить у міцність скріпленого підписом під Універсалом слова, приходять до тями після заяв Прем'єр-міністра у Брюсселі, соратники Віктора Януковича від свого провідника в захваті. Заява Прем'єра про неготовність України до підписання плану дій «Україна—НАТО» «відповідає нормам Конституції, усій законодавчій базі, а найголовніше, — думці більшості наших співгромадян. Наша фракція нікому не дозволить порушувати Конституцію», — наголосив, виступаючи вчора з парламентської трибуни, нардеп Олександр Пеклушенко. І повідомив, що Партія регіонів ініціюватиме в парламенті розгляд питання про виділення коштів на проведення всеукраїнського референдуму щодо вступу України до НАТО. «Ми готові зі своїми депутатами в бюджетному комітеті розглядати питання про виділення коштів на проведення референдуму: бути Україні в НАТО чи не бути з наступним його обговоренням і ухваленням у сесійній залі. Ми вважаємо, що тільки на це потрібні гроші», — наголосив Пеклушенко.

      Осідлала свого улюбленого коника і фракція Блоку Тимошенко: БЮТ вкотре закликав Кабмін скасувати підвищення цін на газ для населення, а також припинити діяльність на українському ринку компанії «Росукренерго».

      Побалакавши про наболіле, парламентарії взялися до роботи. Зокрема, 269 голосами ухвалили закон «Про чисельність Збройних сил України на 2007 рік», яким до кінця наступного року склад ЗСУ буде скорочено до 200 тисяч осіб. А от пропозицію Президента запровадити орден Свободи і медаль «За врятоване життя» не підтримали, попри красномовні спроби представника глави держави в парламенті Юрія Ключковського переконати колег у важливості й доцільності запровадження таких відзнак.

      А ще відучора народні депутати, зібравшись компанією не менш ніж 15 осіб, мають право назватися фракцією. Відповідну поправку Верховна Рада внесла до власного регламенту, де раніше було вказано, що кількість парламентаріїв у фракції має становити кількість зареєстрованих Центральною виборчою комісією депутатів, які пройшли від партії чи блоку. Позафракційного статусу нардепів регламент не передбачав узагалі. Тепер же, завдяки 240 натиснутим кнопкам «за», депутат, виключений із фракції, вважається позафракційним і має право приєднуватися до парламентської коаліції чи опозиції.

 

ДО РЕЧІ

      Верховна Рада підтримала позицію Прем'єр-міністра Віктора Януковича щодо взаємовигідної співпраці «Україна—НАТО», висловлену ним 14 вересня у Брюсселі.

      За відповідну постанову парламенту проголосували 242 народних депутати із 321, зареєстрованого у залі.

      Зокрема, підтримуючи позицію Януковича, виголошену ним у Брюсселі під час засідання комісії «Україна—НАТО», ВР підкреслює, що подальші конкретні дії щодо вступу України до НАТО необхідно вирішувати тільки з урахуванням волі українського народу. Постановою парламент доручив Кабінету Міністрів послідовно та активно проводити курс на забезпечення в Україні верховенства права, зміцнення демократії, політичного плюралізму та ринкової економіки, дотримання прав людини та прав осіб, що належать до національних меншин, які поділяються країнами європейської спільноти, сприяти поширенню об'єктивної інформації щодо ролі НАТО в сучасному світі та напрямів його реформування для поліпшення обопільної обізнаності.

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>