Рятуймо Україну, хто як може

12.07.2006

      Поведінці Мороза дехто просто дивується, дехто обурюється, а в декого негативні емоції наскільки зашкалюють, та так, що ці свідомі громадяни вдаються до рішучих дій, навіть незаконних, аби висловити своє «фе».

      Учора вночі невідомі залили червоною фарбою вікна, двері та стіни приміщення офісу СПУ в Житомирі. Там же вони ще й понаписували різні негарні слова на адресу соціалістів. Постраждалі (хоча тут треба розібратися, хто насправді постраждалі) скаржаться, що фарба погано змивається, але найбільша для них біда в тому, що їм, мовляв, завдали моральної шкоди. Зараз біля офісу працює посилена охорона, оскільки до цього в житомирських соціалістів вже вкрали з флагштоку десять прапорів.

      А от для Львова обливання фарбою партійних офісів є звичною річчю. Але цього разу на знак протесту проти зради Мороза столиця Галичини вирізнилася оригінальністю. Серед львів'ян знайшовся один відчайдух — підприємець Степан Сивик, який майже на чотири години паралізував рух транспорту на головній центральній вулиці міста — проспекту Свободи. І все через те, що його просто розпирає від жаху, який твориться в парламенті. Позавчора, як повідомляє Західна інформаційна корпорація, частину проспекту пан Сивик перекрив за допомогою власного авто з причепом, зупинившись перпендикулярно руху транспорту, а іншу частину вулиці — за допомогою старих шин від автомобілів. Даішникам довелося тимчасово скерували транспортний рух іншими вулицями.

      Винахідливий підприємець паралельно роздавав людям листівки iз словами: «Нас в черговий раз намагаються обдурити, вирвати нашу перемогу, вбити нашу надію на гідне життя. Банда злочинців намагається взяти реванш за програш на президентських виборах 2004 року та на виборах до Верховної Ради». Висунув бунтівник-патріот і вимоги до Президента — заборонити діяльність всіх видів Комуністичної партії на території України, розпустити парламент, призначити повторні вибори. Дії Мороза настільки довели бідного мешканця Львова, міста, яке славиться своїм обожнюванням Ющенка, що пікетувальник навіть вимагав, аби глава держави після виконання вищенаведених вимог пішов у відставку.

      Цікаво, що коли правоохоронці хотіли заспокоїти «порушника громадського спокою» і намагалися заштовхнути його в міліцейський автомобіль, перехожі за нього заступилися — почали вигукувати «Ганьба». Міліції довелося дослухатися до громадської думки і відпустити підприємця. Деякі з перехожих навіть допомагали роздавати листівки. Врешті Сивика спільними проханнями даішників, водіїв та прибуттям на місце подій «тягача» вдалося за кілька годин переконати закінчувати зі своєю акцію протесту. Під час акції, як пише видання «Високий замок», було затримано двох синів пана Степана. Але після втручання однієї з політичних партій їх відпустили з райвідділку. Ініціатор цього шоу обіцяє й надалі продовжувати свої акції порятунку України.

      А тим часом учора Львівська обласна рада зібралася на позачергову сесію, аби розібратися з «переворотом», що стався в країні, і підтримати розпуск нинішнього скликання парламенту. «Ми маємо сьогодні узурпацію влади, усунення від влади основного джерела влади — народу», — зазначив голова ради Мирослав Сеник. У четвер обговорити політичну ситуацію в країні планує і Львівська міська рада.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>