Триста податківців на «сундук» підприємця

07.07.2006

      Точна кількість інспекторів, що «засвітилися» складає 346 осіб. Адже з початку 2006 року працівники підрозділів боротьби з корупцією в органах державної податкової служби склали саме 346 протоколів про адміністративні порушення, допущені працівниками податкової. Антикорупційні підрозділи ДПА провели більше двох тисяч службових розслідувань та перевірок дотримання законності в діяльності працівників податкової служби. За їхнiми результатами, до дисциплінарної відповідальності притягнули 815 осіб, з яких 70 було звільнено.

      Як повідомили «УМ» у прес-службі Державної податкової адміністрації, на підставі цих складених протоколів і за рішеннями Феміди до адміністративної відповідальності вже притягнуто 239 податківців. Крім того, за виявленими фактами хабарництва, службових зловживань тощо порушено 170 кримінальних справ, з яких 56 — безпосередньо щодо службових осіб податкової. Щоправда, обвинувачувальні вироки поки що винесено лише п'ятьом посадовцям органів Державної податкової служби.

      Водночас за перше півріччя було виявлено 138 корупційних дій, скоєних юридичними та фізичними особами відносно працівників податкової служби. З них 34 були безпосередньо пов'язані з виконанням податківцями службових обов'язків. Як наслідок, 43 кримінальні справи порушені правоохоронцями, як правило, проти обох сторін «полюбовної домовленості».

      У ДПА зазначають, що й надалі продовжуватимуть боротися з корупцією у власних лавах такими методами, як бесіди та лекції з антикорупційної тематики у колективах податківців, реагування на численні звернення громадян та юридичних осіб, адже чимало з наведених ними фактів «нечистої руки» податківця згодом підтверджуються.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Із початку року регіональні підрозділи Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, провели 460 перевірок суб'єктів господарювання, за результатами яких порушено 220 кримінальних справ, повідомляють у Державній податковій адміністрації України. Загальна сума встановленого доходу становила 3,7 млрд. грн., при цьому в 95 випадках сума легалізованого доходу — один мільйон гривень!

      Для притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб та конфіскації до бюджету доходів, одержаних злочинним шляхом, до суду направлено 79 кримінальних справ.

Крім того, податківці викрили та припинили протиправну діяльність 27 конвертаційних центрів, що здійснювали свою діяльність у сфері відмивання «брудних» коштів.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>