Останній крок

26.05.2006

Національна чоловіча першість сягає своєї кульмінації. Головна інтрига турніру — хто ж візьме «золото» цього разу — наближається до розв’язки. Кращі клуби України — «Азовмаш» і «Київ» — провели два матчі фінальної серії в Маріуполі, в яких зберегли традицію перемагати на власному майданчику. Ця тенденція може дорого коштувати клубу Олександра Волкова, який у регулярному чемпіонаті поступився першим місцем суперникові лише за різницею очок у матчах між собою.

У другій зустрічі фіналу знову точилася рівна боротьба, в якій легіон, зібраний на березі Азова, виявився кращим за столичний. На початку третьої чверті киянам завдяки снайперським здібностям Ніколича й Ніссіма, а також агресивним діям Джованьйоні вперше за два матчі вдалося відірватися від суперника на п’ять пунктів — 42:37. Але господарі закидали кошик гостей триочковими, при цьому відзначилися ледь не всі, хто був на майданчику: Ліаделіс, Ель-Амін, Б’юфорд, Ярутіс і навіть Байрамович. У «Києва» своїх героїв не знайшлося. А Буцькому, Салтовцю й Гаррісу тренер Ренато Паскуале навіть не дозволив зіграти бодай хвилину. Особливо невиразно діяли «вовки» під щитами, де їхні центрові на двох зробили лише шість підборів за матч: Лончар — два, Варда — чотири, причому хорват за 18 хвилин не набрав жодного очка!

«Азовмаш» пішов у відрив, противитися чому столичні баскетболісти були не в змозі, тому в останні секунди навіть не намагалися атакувати кошик господарів. Тепер команди переїздять до Києва, де в неділю проведуть третій матч фінальної серії. У випадку перемоги маріупольців відбудеться передача чемпіонського титулу.

* * *

Так само і в поєдинках за бронзові медалі триває доволі напружена боротьба, але команді Одеського припортового заводу на власному майданчику в Південному вдалося двічі переграти «Черкаських мавп». У середу черкащани пручалися упродовж трьох чвертей, але в останній десятихвилинці підопічних Звездана Мітровича «прорвало». Пішли кидки в Корочкіна, Землича, Зубрицького, Гленна, внаслідок чого «Хімік» вчисту виграв останню чверть, а разом iз нею і матч. Тепер завадити суперникові знову посісти третє місце команда Андрія Подковирова спробує в рідних стінах.

Чемпіонат України.

Чоловіки. Суперліга

Фінал

«Азовмаш» — «Київ» — 72:66 (17:13, 19:20, 13:18, 23:15)

Найрезультативніші: Ліаделіс (15), Байрамович (14), Ель-Амін, Б’юфорд (по 11) — Ніколич (19), Джованьйоні (13), Грір (12)

Рахунок серії — 2:0

За третє місце

«Хімік» — «Черкаські мавпи» — 90:75 (15:17, 17:12, 24:25, 34:21)

За 9—14 місця: «Одеса» — «Маріуполь» — 80:60, «Будівельник» — «Політехнік» — 103:102 ОТ.

А ТИМ ЧАСОМ У НБА...

У першому матчі фіналу Східної конференції «Маямі хітс» у гостях переграли «Детройт пістонс» із рахунком 91:86 (Уейд (25) — Хемілтон (22)).