«Ковдра» на сімох

«Ковдра» на сімох

Українські підприємства заявили, що мають намір відновити свої позиції на ринку мостобудування. І не просто відновити, а запропонувати свої послуги на експорт. Але поки що це тільки початок, тому що тисячі вітчизняних фахівців, висококласних мостобудівників сьогодні працюють за кордоном, не знаючи про амбітні задуми колег. А про масштабність задуму можна судити хоча б із того, що найбільші фірми, які працюють у цій сфері, вирішили об'єднатися у потужну корпорацію «Укрмостобуд». Очікується, що вона охопить 90 відсотків українського мостобудівництва. Засновниками корпорації виступили: ВАТ «Мостобуд», асоціація автодорожних мостобудівників «Автоміст», Київське мостобудівне управління № 2, фірма «Альпсервіс», ЗАТ «Трансміст», Укрмістшляхбуд та підприємство «МАСТ-БУД». Як повідомив на прес-конференції президент корпорації Володимир Продивус, корпорація створюється для координації дій при виборюванні вітчизняного ринку та для ведення спільної зовнішньоекономічної діяльності.

«Тож не діставайся ти нікому»

«Тож не діставайся ти нікому»

Якось дивно проявляє корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) свою принциповість у приватизаційному процесі. Судіть самі. Недавно щодо продажу майже стовідсоткового пакета акцій Дніпровського металургійного комбінату імені Дзержинського (ДМК) голова ради директорів ІСД Сергій Тарута заявив: «Сторона, яка програє, негайно ініціює процес банкрутства підприємства». Іншими словами, якщо ДМК не дістанеться «донецьким», то буде проданий з молотка. Мовляв, якщо не мені — то нехай не дістанеться нікому. Майже драма за Островським.

Активніше, ніж банки

Активніше, ніж банки

Непростий час реформування економіки України позначився відродженням фінансових інституцій, зокрема такої, як кредитні спілки. Діяльність їх спрямована на допомогу населенню. Йдеться про порівняно невеликі позики — від 10 до 20 тисяч гривень. Водночас кредит фізичним та юридичним особам надають комерційні банки, що коштує недешево. Вони з більшим бажанням залучають у коло своїх клієнтів великі підприємства, аніж здійснюють мікрокредитування фізичних осіб. Цю нішу заповнюють кредитні спілки: вони виділили фізичним особам минулого року більше позик, ніж банки. Щоправда, сума кожного такого кредиту не перевищувала декількох тисяч або навіть декількох сотень гривень.

Всі статті рубрики