Кубок є, але за нього не варто боротися?

29.04.2006

Володарем відродженого Кубка України з баскетболу став переможець регулярної першості «Азовмаш». «Фінал чотирьох» проходив у Маріуполі, й азовці сповна скористалися перевагою власного майданчика. У вирішальній грі підопічні Рімаса Гірскіса без особливих проблем здолали своїх основних конкурентів у боротьбі за «золото» українського чемпіонату — баскетболістів «Києва». Хоча було видно, що «вовки» не вважають найпринциповішим саме це протистояння. Кубок країни — і сам турнір, і безпосередньо трофей за перемогу в ньому — досить дрібні речі в порівнянні з чемпіонатом, не кажучи вже про єврокубки.

У першій 10-хвилинці «Азовмаш» стрімко пішов у відрив, і лише серія замін у виконанні Ренато Паскуале трохи пригальмувала натиск «синіх». Щоправда, вихід на паркет Варди й Кецмана не завадили маріупольцям закінчити період із переконливим гандикапом — 30:16. Друга 10-хвилинка складалася за сценарієм першості: у «Києва» гра відверто не клеїлася, тоді як із рук віце-чемпіонів до кошика залітало майже все. Лише після великої перерви «жовто-зелені» трохи скоротили відставання завдяки кільком влученням із далекої відстані ізраїльтянина Ніссіма. У четвертій чверті «вовки» непогано захищалися, однак часу на порятунок матчу лишалося все менше. За дві хвилини до фінальної сирени Грір закидає здалеку, дає свої плоди й пресинг гостей. Але Гірскіс бере таймаут, після якого Грір втрачає м'яч, а Байрамович точним кидком позбавляє зустріч інтриги.

Реваншуватися кияни планують у фіналі «плей-оф» чемпіонату. А позавчорашній перемозі чи не найбільше радів дивакуватий велетень Григорій Хижняк. Так, він після чергової «відставки» із зарубіжної команди знову виступає за український клуб і цього разу приніс «Азовмашу» «аж» 12 очок.

Кубок України. «Фінал чотирьох»

За перше місце: «Азовмаш» — «Київ» — 81:73 (30:16, 19:10, 16:25, 16:22)

Найрезультативніші: Ліоделіс (19), Ель-Амін (15), Байрамович (14) — Ніколич, Грір (по 15)

За третє місце: «Хімік» — «Миколаїв» — 75:77 ОТ (15:14, 15:13, 22:20, 14:19 9:11)

Найрезультативніші: Землич (19), Шубара (18), Дойчин (15) — Мартинов (24), Онуфрієв, Бойко (по 15)

* * *

Чемпіонат України. Суперліга. Матчі за 9-14-те місця: «Одеса» — «Будівельник» — 78:84, «Пульсар» — «Маріуполь» — 82:80, «Львівська політехніка» — «Політехнік» — 88:81.

А ТИМ ЧАСОМ У НБА...

«Плей-оф». Перший раунд (серії до 4 перемог). Західна конференція: «Денвер» — «Кліпперз» — 94:87 (серія — 1:2). Східна конференція: «Чикаго» — «Маямі» — 109:90 (1:2), «Індіана» — «Нью-Джерсі» — 107:95 (2:1).