29.03.2006
Плавання

Минулих вихідних у польському місті Островець відбулася матчева зустріч збірних Польщі, України й Чехії. Набравши 370 очок, перемогу здобула наша команда, у поляків — 356 балів, у чехів — 172. Із 27 українських спортсменів одинадцятеро сходили на найвищу сходинку п'єдесталу, а Олега Лісогора з трьома першими місцями в активі назвали найкращим плавцем турніру. При цьому у складі збірної України були відсутні кілька лідерів: Яна Клочкова захворіла, а Андрій Сердінов, Сергій Бреус, Сергій Адвена та Ірина Амшеннікова за індивідуальним графіком готуються у 25-метровому басейні до чемпіонату світу, що з 5 по 9 квітня відбудеться в Шанхаї.

Тетяна Гладир із Миколаєва стала переможницею марафону (42,195 км) в італійському Мілані, побивши при цьому особисте досягнення — 2 год. 25 хв. 44 сек. Чоловік Тетяни, Олександр Кузін, у чоловічому забігу посів п'яте місце, але встановив рекорд України — 2:10.09.

Дзюдо

На етапі Кубка світу в шведському Борасі українські борці здобули три нагороди — по одній кожного гатунку. Роман Гонтюк із Прикарпаття у фіналі категорії до 90 кг здолав британця Гордона. Запоріжанин Євген Сотников (до 100 кг) здобув «срібло», поступившись у вирішальній сутичці естонцю Падару. Киянин Георгій Зантарія (до 60 кг) став бронзовим призером, програвши лише росіянину Мартинову.

Велоспорт

У Франції відбулася традиційна, 75-та за ліком, триденна велогонка «Крітеріум інтернасьональ». Переможцем виявився італієць Іван Бассо, на 27 секунд від нього відстав голландець Деккер, а бронзовий призер — українець Андрій Гривко — на 1 хв. 8 сек. Наш земляк із команди «Мілрам» також став кращим молодим гонщиком змагання.

* * *

Минулого тижня кращий український гонщик Ярослав Попович із команди «Діскавері ченнел» посів 17-те місце на п'ятиденній гонці «Вуельта де Кастілья Леон» в Іспанії. Переможцем тут став казахстанець Олександр Винокуров із «Ліберті Сегурос».

Спортивна гімнастика

На етапі Кубка світу в німецькому Коттбусі українці здобули дві медалі. Роман Зозуля виграв «срібло» у вправах на кільцях, поступившись лише чемпіонові світу голландцю ван Гельдеру. А Євген Богоносюк отримав «бронзу» у вільних вправах, пропустивши вперед бразильця Іполіто й канадця О'Ніла.

Художня гімнастика

Черговий етап Гран-прі у французькому місті Тьє став тріумфальним для російської школи. Всі три місця в абсолютній першості на п'єдесталі посіли її представниці: Вєра Сесніна (67,575), Аліна Кабаєва (65,325) та Ольга Капранова (65,200). Наші Наталка Годунко й Ганна Безсонова опинилися на четвертій (64,225) і шостій (62,075) позиціях відповідно.

Останній матч 31-го туру англійської прем'єр-ліги: «Тоттенхем» — «Вест Бромвіч» — 2:1 (Кін, 68, 89 (пен.) — Дейвіс, 21).

* * *

Останній матч 2-го туру російської прем'єр-ліги: «Крилья совєтов» — «Рубін» — 0:0 (вилучення: Булига, 60 («К»)). Українець Андрій Гусин відіграв за господарів повні 90 хвилин.

Результати матчів НХЛ за понеділок: «Бостон» — «Флорида» — 3:4 (по бул.), «Рейнджерс» — «Баффало» — 5:4 (по бул.), «Сент-Луїс» — «Детройт» — 1:4, «Ванкувер» — «Лос-Анджелес» — 6:3, «Кароліна» — «Тампа-Бей» — 2:1 (Федотенко («Т») — 16 хв., корисн. «0», 3 кидки).