07.02.2006
Лижі

У швейцарському курортному містечку Давос за тиждень до стартів Олімпіади відбувся етап Кубка світу. Знову обнадійливо виступила наша прима — Валентина Шевченко, котра в гонці класичним стилем на 10 км посіла п'яте місце з результатом 28 хв. 45,3 сек. Перед броварчанкою фінішували фінка Куйтенен (27.58,8), канадки Реннер і Скотт та словенка Майдич. 25-річна харків'янка Вікторія Якимчук була тут 37-ю. У чоловічому старті на 15 км Роман Лейбюк опинився на 40-й позиції, Віталій Марцив — на 76-й.

Чоловіки. Суперліга. 16-й тур. «Київ» — «Львівська політехніка» — 96:63 (Лончар (14) — Ігнатавічюс (13)), «Маріуполь» — «Політехнік» — 87:68 (Подорваний (36) — Цимбал (14)), «Азовмаш» — «Пульсар» — 101:57 (Ліаделіс (19) — Баяндін (13)), «Черкаські мавпи» — «Дніпро» — 88:95 (Гуртовой (23) — Іванов (38)), «Хімік» — «Кривбас-баскет» — 91:64 (Джурич, Землич (по 19) — Матюкевич (25)), «Сумихімпром» — «Миколаїв» — 92:90

(І. Кривич (28) — Бойко, Мартинов (по 20)).

Турнірне становище після 16 турів: «Азовмаш» — 32, «Київ» — 31, «Хімік» — 28, «Миколаїв» — 27, «Дніпро» — 26, «Сумихімпром» — 25, «Черкаські мавпи», «Кривбас-баскет» — 23, «Будівельник», «Одеса» — 22 (15 матчів), «Маріуполь» — 20, «Політехнік», «Львівська політехніка», «Пульсар» — 18.

Волейбол

У звітному турі переможці у восьми двобоях віддали суперникам лише одну партію.

Чоловіки. Суперліга. 10-й тур. «Маркохім» — «Юр. академія-2» — 3:0, 3:0; «Локомотив» (Х) — «Азот-Спартак» — 0:3, 0:3; «Зарево» — «Локомотив» (Д) — 0:3, 1:3; «Кримсода» — «Юр. академія-1» — 3:0, 3:0.

Турнірне становище: «Маркохім» — 36, «Азот-Спартак» — 35, «Локомотив» (Д), «Кримсода» — 32, «Юр. академія-1» — 31, «Локомотив» (Х) — 28, «Зарево» — 25, «Юр. академія-2» — 21.

Гандбол

У Швейцарії завершився чемпіонат Європи серед чоловіків. У суботніх півфіналах французи виявилися сильнішими за хорватів (29:23), а іспанці дещо несподівано здолали команду Данії — 34:31. У фінальному матчі, який обслуговували українські арбітри Валентин Вакула й Олександр Людовик, збірна Франції переграла іспанців — 31:23. Володарями «бронзи» стали данці, котрі виграли в хорватів — 32:27.

* * *

Там же, в Швейцарії, відбулося жеребкування стадії «плей-оф» чемпіонату світу 2007 року. Хоча збірна України й була серед вісімки сіяних, суперник їй дістався серйозний — команда Португалії. У єдиній очній дуелі чотири роки тому «жовто-сині» програли — 23:28. Поєдинки «плей-оф» відбудуться в середині червня.

Плавання

Чудово виступили на етапі Кубка світу в Нью-Йорку обидва українські плавці. Олег Лісогор знову тріумфував на дистанціях 50 (27,00 сек.) і 100 м (58,49) брасом, а Андрій Сердінов виграв фінальний заплив на 100 м батерфляєм (52,28).

У німецькому Штутгарті відбувся представницький міжнародний турнір ІААФ, на якому українці здобули три нагороди. Тетяна Петлюк стала переможницею забігу на 800 м з часом —

2 хв. 01,55 сек., а Денис Юрченко з результатом 5,70 м святкував перемогу у стрибках у висоту з жердиною. У стрибках у довжину серед жінок наша Вікторія Молчанова посіла третє місце (6,36 м).

* * *

В іншому німецькому місті — Анштадті — змагалися стрибуни у висоту. Наші Юрій Кримаренко й Андрій Соколовський взяли планку на висоті 2,31 м, що надало їм право лише на четверте й шосте місця. А от Вікторія Стьопіна отримала «бронзу» за стрибок на 1,99 м. А виграла турнір шведка Берквіст, встановивши при цьому новий світовий рекорд для закритих приміщень (2,08 м).