Вимахування після бійки

22.12.2005

      Зазнавши позавчора поразки у бою за бюджет на наступний рік, парламентська опозиція вирішила ще трохи поздіймати бучу навколо затвердження чи незатвердження головного фінансового документа країни. Зокрема, фракція «Регіони України» вимагає скасувати вівторкове рішення про ухвалення держбюджету-2006. Із відповідною заявою від імені «синіх» виступив із трибуни депутат Олександр Стоян. Цей нардеп, котрий, нагадаємо, пройшов до Верховної Ради як другий номер списку «Нашої України», оголосив, що голосування за бюджет було сфальсифіковане. «Регіонали» вважають, що «в цивілізованій країні уряд, який допустив таке, мав би піти у відставку». Відтак фракція Партії регіонів вимагає від регламентного комітету ВР відмінити голосування щодо держбюджету і звертається до Президента Віктора Ющенка із закликом не підписувати закон про держбюджет-2006, аби «не узаконювати факт фальсифікації».

      Виступаючи з таких позицій, супротивники «помаранчевої» влади переслідують кілька традиційних для себе цілей. Головна з них — ще раз показати «непрофесіоналізм» ющенківського уряду. Задля цього принципова опозиція, діючи за схемою «чим гірше, тим краще», намагається поставити під сумнів вимучений бюджет, ухвалений мінімально необхідною кількістю голосів (226). А щодо слів про відставку уряду, то це — елемент розгорнутої піар-кампанії проти Кабміну Юрія Єханурова. Збирати підписи за відсторонення Єханурова від влади почали депутати-комуністи, а тепер до них не проти приєднатися і «регіонали» Януковича. Навряд чи їм удасться заручитися підтримкою більшості парламентаріїв, але й сам процес гуртування невдоволених працює на дестабілізацію політичної та економічної ситуації.

      Що цікаво: на стороні «януковців» учора зіграв і один із представників фракції Литвина. Депутат Віктор Кирилов (Народна партія) оголосив про те, що відкликає свій голос, нібито відданий напередодні за проект бюджету-2006, оскільки сам він своєю карткою не голосував і взагалі «знаходився в цей час у своєму виборчому окрузі».

      Без голосу Кирилова бюджет могли б вважати неухваленим, але сам Голова ВР Володимир Литвин, він же провідник «народників», заявив, що, «на жаль, право відкликання голосу не передбачене регламентом» Верховної Ради. «Щоб критикувати бюджет, треба його спочатку прочитати, а не демонструвати істерику», — відреагував спікер на спроби свого партійця гнути деструктивну лінію. Справді, проголосувати карткою Кирилова могли хіба що його соратники по фракції НП. «Будемо вважати, що автор заяви отримав моральну сатисфакцію, — підбив підсумок Литвин, зауваживши, що він має «ще дві заяви депутатів, які голосували за бюджет, але не спрацювали їхнi картки».

* * *

      Учора фракція Народної партії зазнала двох втрат — її лави залишили депутати Віктор Тимошенко і Валерій Акопян.

      Олександр Кисельов вийшов із фракції СДПУ(о) і приєднався до «Регіонів України».

      Володимир Нечипорук увійшов до фракції Партії промисловців і підприємців, а колишній член УНП Володимир Черняк — до парламентського загону партії «Реформи і порядок».

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Верховна Рада повторно схвалила зміни до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». За зміни проголосувало аж 387 депутатів. Кілька днів перед цим Президент наклав на даний закон вето і спрямував до парламенту свої пропозиції та зауваження. Більшість із них було враховано, тож відтепер закону дали нове «дихання». Нардеп Юрій Ключковський сказав, що це один із найдосконаліших законів у виборчому законодавстві.

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>