Блокада. День третій

Блокада. День третій

Паперові гори неухвалених законів та постанов невблаганно зростають — парламент вкотре не спромігся проголосувати бодай один маленький проектик. Хоча починалося все непогано: відкривши вчора сесійне засідання в оточенні «блокіраторів» від опозиції, спікер Володимир Литвин повідомив, що на погоджувальній раді лідерів фракцій була ухвалена компромісна домовленість: на вимогу «Нашої України», БЮТі та СПУ наступного вівторка заслухати міністра внутрішніх справ та міністра освіти у зв’язку з подіями в Донецьку, після чого провести закрите засідання парламенту і створити депутатську слідчу комісію з цього питання. Оскільки наступний вівторок — день несесійний, та й усі фракційні лідери нібито погодилися з цією пропозицією, Голова ВР сподівався, що як мінімум 226 потрібних для позитивного рішення голосів такий компроміс набере. Але опозиціонери вже надто добре знають, чого варті обіцянки «більшовиків», тому ще до голосування констатували: «вони не проголосують». «Не проголосують — тоді прибіжите назад», — поіронізував Литвин, умовляючи парламентаріїв припинити блокаду трибуни й сісти на свої місця. А для того, щоб усіх усе влаштовувало, жартома запропонував прийняти «в пакеті» й держбюджет, і закон про пропорційні вибори, «і що там ще не прийнято?».

Сватання на Грушевського

Сватання на Грушевського

Нарешті есдеки витягли із «загашників» свою політичну гордість. На хвилі ймовірного призначення першого віце-спікера Геннадія Васильєва Генпрокурором (у чому наразі майже немає сумнівів), а отже, звільнення одного з крісел у президії парламенту, соціал-демократи згадали про вже не «об'єднаного» Олександра Зінченка, котрий до цього часу займає посаду віце-спікера за квотою СДПУ(о). Як повідомив керівник парламентських есдеків Леонід Кравчук, на місце Зінченка фракція СДПУ(о) вирішила запропонувати «мобільник Медведчука» — Нестора Шуфрича. Треба ж і есдекам отримати шматок свого пирога за свої заслуги (зокрема близької Медведчуку Ольги Колінько) у відставці Піскуна і, фактично, відмови від одержання контролю над іще одним силовим відомством України.

А фермерство почекає...

А фермерство почекає...

Після того, як минулого місяця посол України в Румунії Антон Бутейко пішов у відставку за власним бажанням після підписання Кучмою угоди про створення ЄЕП, багато хто почав міркувати про його майбутнє життя. І хоча сам Антон Денисович висловив бажання відпочити від політики і казав, що найближчим часом займатиметься фермерством, було зрозуміло: досвідчений політик-дипломат, що здійснив такий поважний демарш, обов'язково повернеться до політики.

Гряде...

Гряде...

Підконтрольні владі газети просто розважаються, перебріхуючи і смакуючи сюжети, які їм підкидають на прес-конференціях заохочені увагою заколотники. Їхній девіз — побільше галасу, у якому читач абсолютно не годний щось второпати, і поменше логіки.

Всі статті рубрики