БЮТ знімуть з виборів?

БЮТ знімуть з виборів?

Позачерговий з'їзд Української республіканської партії «Собор», під час якого сивочолі й поважні політики, ще донедавна однодумці, ледве не повибивали одне одному зуби («УМ» про це докладно розповідала), остаточно розчарував і без того дезорієнтованих виборців «правого» спрямування. Нагадаємо, чубилися симпатики попереднього голови «Собору» Анатолія Матвієнка та голови ради старійшин партії Левка Лук'яненка, якого вищезгаданий з'їзд тиждень тому нібито обрав тимчасовим виконуючим обов'язки лідера. Окрім того, з'їзд ухвалив рішення про участь у парламентських виборах 2006 року в блоці з Юлією Тимошенко, чого, власне, і прагнуть так звані «лук'янівці». «Матвієнківці» ж схиляються до створення єдиного блоку національно-демократичних сил для спільної участі у виборах-2006 з УНП та НРУ.

«Правиця»-2006: пацієнт, скоріше, не народиться

«Правиця»-2006: пацієнт, скоріше, не народиться

Хто б міг подумати, що менше ніж за рік після довгоочікуваного приходу до влади «помаранчевої» команди, значна частина її прихильників, насамперед ідеалістів та романтиків, а також політично обізнаних перед парламентськими виборами-2006 дійде невтішного висновку: «А голосувати-то ні за кого». Природне розчарування від незабезпечення новою владою швидкого результату, публічний скандал і розкол у середовищі «героїв Майдану», виявлення в середовищі «помаранчевих» «нечистоплотних» політиків, приєднання до партій Ющенка і Тимошенко вчорашніх «кучмістів» — усе це в комплексі дало негативний результат.
У цій ситуації цілком логічним є бажання «майданівців» проголосувати за «третю силу», яка, звісно, не йде в розріз із «помаранчевими» ідеалами і при цьому має менш заплямований імідж, якусь видиму чітку мету, місію, аніж просто проведення до парламенту певної групи людей. Загалом, «нашим» хочеться проголосувати за якусь ідею, а не просто прихильників одного з лідерів. Адже якщо рік тому йшлося про вибір між «добром і злом» і конкретними прізвищами кандидатів у президенти, то тепер — після перемоги «добра», яке декларує демократичні цінності, — хотілося б опиратися на чіткіші принципи. І вибирати конкретну ідеологію, що є важливою ознакою демократії та громадянського суспільства. У даному контексті ми говоримо про праву ідею та відповідний блок.

Всі статті рубрики