Є ще порох у «канонірів»

13.09.2005

Від «пострілу» Окодуви головою впритул гостей врятувала реакція Лаштувки. (з сайту ФК «Шахтар».)

Чемпіон у восьмому турі втратив перші очки, але сприймати це як сенсацію не варто. Загалом «Арсенал» (включно зі своїм останнім армійським відрізком) не програє «Шахтарю» в Києві вже в семи матчах поспіль, при цьому п'ять останніх зустрічей між канонірами й гірниками завершилися унічию. Утім подібний результат очікувався не лише через традицію відносин, а й тому, що суперники зустрілися саме зараз: якщо донеччани повернулися з різних збірних лише за пару днів до матчу, то підопічні Олександра Баранова могли цілеспрямовано готуватися до бою з лідером майже два тижні.

І позавчорашня нічия на НСК «Олімпійський» суттєво відрізняється від попередніх. Хоча б тим, що «Арсенал» чи не вперше спробував забезпечити своїм футболістам суттєву підтримку, і шляхом розповсюдження на комунальних підприємствах безкоштовних квитків та роздачі вже на секторах клубних шарфів, хустин і дудок зібрав доволі непогану як для себе аудиторію — 8,5 тисячі глядачів. Дуділи потужно — так, що групу підтримки «Шахтаря» було майже не чути. Під такий «шумок» «муніципали» чи не вперше спробували не просто вистояти, а зіграти, шукаючи щастя в Окодуві — синонімi їхньої атаки. Крім того, упродовж значного часового проміжку господарі грали проти чемпіона навіть у трьох форвардів! Річ у тім, що в першому таймі з поля було вилучено Брандао, який ліктем «зарядив» Розгону в обличчя.

До речі, Мірча Луческу в інтересах єврокубкових амбіцій «Шахтаря» мав би звернути увагу на те, що брудні прийоми, які є в «арсеналі» практично всіх його підопічних, на міжнародній арені за рекомендаціями УЄФА караються жорстко. І, відповідно до них, гості повинні були б на другий тайм виходити взагалі удев'ятьох. Спочатку арбітр Жосан показав лише жовту картку Флавіусу Стойкану за «фол останньої надії» (румунський захисник перервав чистий вихід Окодуви сам на сам із голкіпером), а перед перервою взагалі не відреагував на «в'їзд» Стойкана в суперника зі спини. Обидва фоли тягнули на червону картку.

Розіграти одного зайвого у «канонірів» не вийшло. «Арсенал», як видно, настільки звик грати «другим номером», що іноді дозволяв навіть знекровленому суперникові володіти ініціативою і створювати гольові моменти. Тому слова пана Луческу на прес-конференції про те, що його команда здобула очко, а не втратила два, все ж більше схожі на дипломатичний хід. А ось пан Баранов пошкодував, що його підопічні розжилися лише на один бал, хоча мали брати всі три.

Київською осічкою конкурентів скористалося «Динамо», яке таки здобуло три очки у Одесі — це Діого Рінкон забив свій сьомий гол «Чорноморцю» у семи зустрічах із цією командою. Очевидці ж гри можуть погодитися якщо не з тією частиною коментаря Семена Альтмана, де йдеться про неправильно зарахований гол бразильця, то з тим, що «моряки» не поступилися віце-чемпіонам країни. Встановити ж справедливий нічийний підсумок господарям завадила відсутність «забивного» форварда у складі. І все ж Анатолія Дем'яненка можна привітати з четвертою перемогою поспіль із загальним рахунком 13:1.

А екс-одесит Олександр Косирін ще напередодні розвіяв міфи про проблеми з адаптацією і вже в першому своєму матчі за донецький «Металург» відзначився двічі, вийшовши у лідери серед бомбардирів. А загальноукраїнським уболівальникам найбільше в перемозі «метадонів» над лучанами сподобалася збалансована, натхненна і потужна гра нашого єврокубкового представника. Самовпевнений «розвідник» із ПАОКа навіть не знайшов у собі сил дати інтерв'ю журналістам після матчу, як обіцяв напередодні, а з сумним виглядом помчав доповідати керівництву, що, вочевидь, 30 тисяч євро преміальних, які пообіцяли грекам, буде замало, щоб обіграти цей «Металург».

А ще один «ливарний» клуб усе падає і падає — запоріжцям не допомагають ні консультації В'ячеслава Грозного, ні чергова «порція» балканських варягів (до речі, македонець Дарко Тасевськи став 200-м легіонером в історії нашого чемпіонату!). «Металіст» легко виграв, перервавши серію з трьох відчутних поразок, ще й тому, що гості із Запоріжжя виявилися дуже недисциплінованими, заробивши дві червоні картки за дев'ять стартових хвилин другого тайму. Щоправда, виконуючий обов'язки головного тренера «МЗ» Анатолій Чанцев зауважив після гри, що його команду «пресують», призначаючи несправедливі пенальті. Та це ніяк не виправдовує, по-перше, капітана запорожців Демченка і росіянина Кутарбу, які залишили поле через нестриманість, а по-друге, якби Бредун не штовхнув харків'янина Мрдаковича у спину, той пробив би по воротах гостей. І взагалі — хіба лише судді винні, що «Металург» не виграє вже 10 матчів поспіль?

Чомусь потенційно сильні клуби — «Дніпро» та «Таврія», яких і після цього туру можна назвати головними розчаруваннями чемпіонату, — не шукають причин кризи в арбітражі. Підопічні Кучеревського ледь врятували очко в Полтаві (і не лише через відсутність швидкості чи азарту, а й через те, що «Ворскла» помітно прогресує). «Таврія» ж, навіть обравши капітаном екс-динамівця Головка, програє шостий раз поспіль. Наставнику сімферопольців Олегу Федорчуку не позаздриш, але він мав би зрозуміти: якщо гравець хотiв піти, а його примусово залишили, то користі від цього не буде. «Таврія» останнім часом будувала гру через бразильців Едмара та Жуніора, а вони в Алчевську майже не грали — перший попросив заміну, бо визнав свою травму серйозною, а другий просто «розчинився» на полі, щоб його не бачили ні партнери, ні суперники...

Голи: Валяєв, 22, 65; Джакобія, 55 (пен.) — Анджелкович, 51

Вилучення: Демченко, 46; Кутарба, 54 (обидва — «МЗ»)

16. «Закарпаття»  8     0     3     5     3—10  3

Бомбардири: Косирін («Чорноморець», «Металург» (Д)) — 9, Шищенко («Металург» (Д.) — 8, Брандао («Шахтар») — 6.

ПЕРША ЛІГА

Результати матчів 6-го туру: «Зоря» — «Динамо-2» — 4:0 (Городов, 7, 10; Кудінов, 31; Кирилов, 76), «Оболонь» — «Карпати» — 0:1 (Годвін, 49), «Геліос» — «Поділля» — 0:2 (Кучеренко, 45 (пен); С. Сергеєв, 76), «Кримтеплиця» — «Спартак» (І-Ф) — 3:2 (Мартинов, 6; Войнаровський, 18, 72 — Веретко, 43; Гутникевич, 67), «Спартак» (С) — «Нафтовик» — 1:1 (Захаров, 21 (пен.) — Кретов, 32), «Енергетик» — «Динамо-Ігросервіс» — 3:1 (Федик, 27; Ципердюк, 84; Пуга, 90+3 — Тарасенко, 66), «Газовик-Скала» — «Сталь» — 0:0, «Борисфен» — ФК «Бершадь» — 0:0.

Становище лідерів: «Зоря» — 16, «Карпати» — 14, «Сталь», «Спартак» (І-Ф) — 11, «Нафтовик», «Шахтар-2», «Оболонь», «Кримтеплиця» — 10, ФК «Бершадь» — 9, «Динамо-2» — 8...