ХРОНІКА

16.08.2005

Хокей на траві

У столиці Ірландії — Дубліні — всьоме стартував розіграш Кубка європейських націй серед жіночих збірних. У першому поєдинку групи В збірна України поступилася англійкам із рахунком — 0:4. В іншому матчі нашого квартету олімпійські чемпіонки — команда Німеччини — розтрощили Шотландію — 8:0.

Велотрек

Світова юніорська першість в Австрії збірній України принесла три медалі. Чемпіонкою світу у Відні стала 17-річна Леся Калитовська з Луганська (індивідуальна гонка переслідування), срібні нагороди вибороли Любов Шуліка (тріал на 500 м) та Олександр Полівода (скретч).

Гандбол

На юніорському чемпіонаті світу в Чехії українські дівчата посіли аж 12-те місце, поступившись в останньому матчі збірній Іспанiї — 24:35. П'єдестал посіли команди Росії, Норвегії й Кореї.

Вітрильний спорт

На чемпіонаті Європи у класі «Фінн», що проходив у Швеції, дебютант змагань такого рангу — Олексій Борисов із Севастополя — посів восьме місце. Медалі отримали спортсмени Великої Британії, Нової Зеландії та Словенії.

Теніс

У новому рейтинг-листі асоціації тенісистів-професіоналів першу сходинку посідає швейцарець Роже Федерер. Слідом за ним розташувалися Рафаель Надаль (Іспанія), Ллейтон Х'юїтт (Австралія), Марат Сафін (Росія), Енді Роддік (США). Найкращий серед українців — Сергій Стаховський, котрий невдовзі може поміняти наш паспорт на чеський, — на 119-й позиції; Сергій Ярошенко — на 527-й, Микола Дячок — на 574-й.

У жінок на п'яти американці Ліндсей Девенпорт наступає красуня-росіянка Шарапова. До сотні кращих входить лише одна представниця нашої країни — киянка Олена Бондаренко (81-ше місце). У другій сотні розташувалася більшість наших співвітчизниць — Юліана Федак (118), Вікторія Кутузова (134), Ольга Савчук (147), Юлія Вакуленко (153), Катерина Бондаренко (158), Марія Коритцева (175).

* * *

Турнір ATP Masters Series у Монреалі (Канада; призові — 2,45 млн. доларів). Фінал: Надаль (Іспанія, 1) — Агассі (США, 4) — 6:3, 4:6, 6:2. Молоде іспанське дарування уперше зустрічалося з уславленим ветераном Агассі й перемогло на незручному для себе хардовому покритті.

Турнір серії WTA Tour у Лос-Анджелесi (США; 585 000 доларів). Фінал: Клійстерс (Бельгія, 5) — Гантухова (Словаччина, 9) — 6:4, 6:1.

Турнір серії WTA у Стокгольмі (Швеція; 140 000 доларів). Фінал: Среботнік (Словенія, 5) — Мискіна (Росія, 2) — 7:5, 6:2.