ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

30.06.2005

Жереб

Жеребкування перших двох кваліфікаційних раундів Ліги чемпіонів, що відбулося у штаб-квартирі УЄФА у швейцарському Ньоні, визначило суперником київському «Динамо» віце-чемпіонів Швейцарії — клуб «Тюн». Перший матч відбудеться 26—27 липня в Україні, другий — 3 серпня на виїзді.

Україна

Призовий фонд Суперкубка України, який 9 липня в Одесі розіграють «Динамо» і «Шахтар», як і торік, становить 375 тисяч гривень. Переможець отримає 250 тисяч. Через дискваліфікації не зіграють кияни Леко й Родріго та донеччанин Матузалем.

* * *

Донецький «Шахтар» провів перший із шести запланованих контрольних поєдинків на зборах у Швейцарії. Чемпіон України розійшовся миром (1:1) із місцевим «Ксамаксом». Рахунок на 23-й хвилині ударом зі штрафного зрівняв Бредун.

* * *

Донецький «Металург» представив нового-старого тренера — ним став 36-річний вихованець клубу Олександр Севідов, який уже працював із «метадонами» два з половиною роки тому, а останнім часом працював із дніпродзержинською «Сталлю».

* * *

Головним тренером київської «Оболоні» став Богдан Блавацький. Перед наставником, котрий раніше працював із запорізьким «Металургом-2», «Прикарпаттям» та ФК «Красилів», стоїть завдання повернути «пивоварів» до вищої ліги.

* * *

Переможець групи А другої ліги — «Рава» з Рави-Руської (Львівська область) — відмовився від виступів у першому дивізіоні вітчизняної першості. Замість «Рави» до першої ліги відтак потрапляє наступна команда з турнірної таблиці групи А — «Енергетик» (Бурштин).

Кубок конфедерацій-2005

Команда Юргена Клінсмана у рідних стінах не змогла взяти реванш у бразильців за поразку в фіналі минулого чемпіонату світу. У вирішальному двобої «чарівники м'яча» зустрінуться з іншою південноамериканською командою — Аргентиною.

Півфінали: Німеччина — Бразилія — 2:3 (Подольськи, 23; Баллак, 45+3 (пен.) — Адріано, 21, 76; Рональдіньйо, 43 (пен.)), Аргентина — Мексика — 1:1, пен. — 6:5 (Фігероа, 110 — Сальчидо, 104; вилучення: Савіола, 90 — Маркес, 90+3).

Молодіжний чемпіонат світу (U-20)

Усі четверо учасників 1/4 фіналу від Європи свої матчі програли. Кривдники збірної України — нігерійці — дійшли аж до фіналу, де післязавтра зустрінуться з аргентинцями.

Чвертьфінали: Іспанія — Аргентина — 1:3, Нігерія — Голландія — 1:1 (пен. — 10:9), Бразилія — Німеччина — 2:1 (дод. час), Марокко — Італія — 2:2 (пен. — 4:2).

Півфінали: Аргентина — Бразилія — 2:1 (Мессі, 7; Сабалета, 90+3 — Ренато, 75), Нігерія — Марокко — 3:0 (Тайво, 34; Адефемі, 70; Огбуке, 75).

Кубок Інтертото

Триває змагання за три путівки до основної сітки Кубка УЄФА. З усіх команд пострадянського простору до другого кола пробилися лише дві — «Жальгіріс» і «Динабург».

Перший раунд (результати матчів за участю команд колишнього СРСР): «Лех» (Польща) — «Карван» (Азербайджан) — 2:0 (перша зустріч — 2:1), «Ксамакс» (Швейцарія) — «Арарат» (Вірменія) — 6:0 (3:1), «Погонь» (Польща) — «Тілігул» (Молдова) — 6:2 (3:0), «Лісбурн» (Північна Ірландія) — «Жальгіріс» (Литва) — 0:1 (0:1), «Локерен» (Бельгія) — «Транс» (Естонія) — 0:1 (2:0), «Ветра» (Литва) — «Екомакс» (Румунія) — 1:4 (2:3), «Злін» (Чехія) — «Німан» (Білорусь) — 0:0 (1:0), «ВІТ-Джордія» (Грузія) — «Татабанья» (Угорщина) — 0:1 (1:2), «Динабург» (Латвія) — «Бангор Сіті» (Уельс) — 2:0 (2:1).

Росія

Півзахисник збірної України Андрій Гусин врятував «Крилья совєтов» від поразки у Пермі, забивши свій четвертий м'яч за самарців у цьому сезоні. Наш легіонер відіграв повний матч, а на 43-й хвилині ще й отримав жовту картку.

Український голкіпер «Томі» Ілля Близнюк приніс дебютанту вищого дивізіону нічию у Москві, відбивши аж два (!) пенальті у виконанні португальських динамівців — Данні й Рібейро.

Гол у доданий час у ворота «Зеніту» дозволив казанському «Рубіну» піднятися на третій рядок таблиці. Український пітерець Співак провів на полі 90 хвилин, а Горшков вийшов на заміну на 67-й.

Сергій Кормильцев з'явився у складі «Торпедо» у зустрічі проти «Москви» на 61-й хвилині, Максим Калиниченко провів повний матч за «Спартак».

Прем'єр-ліга. 13-й тур: «Спартак» — «Шинник» — 1:1, «Амкар» — «Крилья совєтов» — 1:1, «Динамо» — «Том» — 0:0, «Ростов» — ЦСКА — 0:2, «Сатурн» — «Локомотив» — 0:0, «Рубін» — «Зеніт» — 1:0, «Москва» — «Торпедо» — 1:1, «Аланія» — «Терек» — 1:0.

Становище лідерів: «Локомотив» — 31 (15), «Спартак» — 24 (13), «Рубін» — 22 (13), ЦСКА — 21 (11), «Москва» — 20 (12), «Зеніт» — 20 (14), «Динамо» — 19 (13)...

Суперники

Суперників збірної України по відбірковій групі ЧС-2006 — турків — знову очолив Фатіх Терім. 52-річний фахівець працюватиме з національною командою вдруге після 9-річної перерви. За цей час він, зокрема, виграв із «Галатасараєм» у 2000 році Кубок УЄФА.